Blog

Sostinės būsto rinka – be didesnių pokyčių

„Hanner“ nuotr.

Naujų butų sandėlis išlieka stabilus

Spalį jau ketvirtą mėnesį iš eilės naujų butų sandėlis išliko stabilus ir šiek tiek mažėjo. Dabar jis siekia 4624 butus, tai yra 17 būstų mažiau negu rugsėjo mėnesį. Taip pat trumpėjo ir prognozuojamas laikotarpis, reikalingas visiškai realizuoti susikaupusių butų sandėlį. Spalio mėnesio duomenimis, išparduoti dabar pastatytus ir parduodamus naujus butus reikėtų 15 mėnesių, kas yra stabilios rinkos rodiklis. Rugsėjį šis rodiklis siekė 16 mėnesių.

1 pav. Butų sandėlis per pastaruosius keturis mėnesius išliko stabilus.

Naujų butų sandėlis sudaromas skaičiuojant statomus arba jau pastatytus daugiabučius, kuriuose jau šiandien pirkėjai gali rezervuoti butus.

Vilniaus rinkos vidurkis – apie 300 pardavimų kas mėnesį

Spalio mėnesį, lyginant su rugsėju, naujų butų pardavimai Vilniuje šiek tiek augo. Per mėnesį parduotas 301 naujas butas, tai yra 9 butais daugiau negu rugsėjį. Panašus mėnesio rezultatas buvo fiksuotas šių metų birželį, kai pirkėjai įsigijo 304 naujus butus. Pastebime, kad per kelis mėnesius paklausa išlieka stabili ir svyruoja 10 proc. ribose.

Naujakuriai dažniausiai rinkosi dviejų kambarių butus – toks buvo kas antras įsigytas būstas. Ketvirtadalis visų nupirktų naujų butų buvo 3 kambarių. Populiariausi mikrorajonai pagal parduotus butus buvo Naujamiestis, Pilaitė bei Verkiai.

2 pav. Populiariausi Vilniaus mikrorajonai spalio mėnesį.

Spalį pigesnių butų pirko mažiau

Praėjusį mėnesį ūgtelėjo viršutinio ir „premium“ segmentų butų pardavimai, kurių kvadratinio metro kaina prasideda nuo 1700 eurų. Iš visų nupirktų butų jie sudarė 45 proc. Atitinkamai spalį šiek tiek mažėjo iki 1700 eurų už kv. m kainuojančių butų pardavimai.

3 pav. Spalį pigesnių butų pirko mažiau, ūgtelėjo brangių butų pardavimai.

Parašykite komentarą

Atsiliepimų nėra.