Top Baneris

Sostinėje prie Ukmergės gatvės planuojama nauja viešoji erdvė (3)

2023 birželio 21 d.
viesoji erdve ukmerges 1
Vilniaus miesto savivaldybės vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Žvėryne, sklype ties Ukmergės gatvės 126, planuojama įrengti naują viešąją erdvę. Jos projektą ir įrengimo darbus finansuos privatūs vystytojai.

„Nors atrodo, kad Žvėrynas pakankamai žalias rajonas, šiaurinėje jo dalyje tikrai trūksta kokybiškų viešųjų erdvių. Ukmergės gatvės eismas – itin intensyvus, todėl čia būtinas žaliasis barjeras, kuris absorbuotų eismo taršą, triukšmą“, – teigia Vilniaus miesto savivaldybės Miestovaizdžio skyriaus vyriausioji specialistė Akvilė Myško-Žvinienė.

Šiuo metu 17 arų sklypas neužstatytas, jame auga keletas savaime išaugusių medžių, praminti takai. Pagal galiojantį Vilniaus miesto bendrąjį planą ši teritorija priskiriama intensyviai naudojamų želdynų zonai. Aplink įsikūrusios komercinės įmonės, yra gyvenamųjų namų, rašoma savivaldybės pranešime spaudai. 

Liepos 11 d., nuo 18.00 val. vilniečiai kviečiami dalyvauti viešosios erdvės projektinių pasiūlymų rengimo užduoties viešame aptarime. Susitikimas vyks nuotoliniu būdu, prisijungimo nuorodą rasite čia

Pagal suformuotą užduotį vėliau bus rengiami projektiniai pasiūlymai, derinami su specialistais ir dar kartą – su visuomene. Aptarus su vilniečiais, bus galima gauti statybą leidžiančius dokumentus ir vykdyti darbus. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Nuomonė

  2023-06-23, 9:48  

  Mano nuomone, iš unikalaus Vilniaus miesto kuriame nuostabiai dera senoji architektūra ir gamta nereikia daryti urbanistinio monstro su arti sugrūstais namais, kurių langai ir balkonai atsukti į čia pat esančio kito namo langus ir balkonus, transporto kamščiais, triukšmu, dulkėmis ir kitokia tarša. Kam tos begalinės statybos vos ne kiekviename laisvesniame plotelyje, net regioninių parkų prieigose, kur anksčiau augo žemuogės, dygo baravykai ir bėgiojo kiškiai ? Manau, Lietuvoje yra begalė mažesnių miestelių, kuriuos reikia vystyti.

 • Mama, auginanti vaikus

  2023-06-22, 9:25  

  Taip, mes gyvename Želvos gatvėje, tarp tų dviejų kalnų tarp kurių eina triukšminga Ukmergės g. , nuo sklindančio iš abiejų pusių (atsimuša nuo kalno) triukšmo langus galime atsidaryti tik nakties metu nuo pirmos iki ketvirtos valandos, tik tada aprimsta eismas. Kada sulauksime barjero absorbuojančio triukšmą, taršą.

 • Zitija

  2023-06-22, 9:14  

  Ukmergės g. eismas intensyvus ne tik ties nr. 126, dar intensyvesnis ties nr 138-146, kur transportas tiek viešasis(dyzeliniai autobusai) tie privatus kildamas į kalną esanti iš abiejų pusių skleidžia akustinį triukšmą, jau nekalbant apie taršą. Kada bus įrengti barjerai toje vietoje, nors savivaldybei tai žinoma nuo 2015 metų

Rekomenduojami video