Top Baneris

Sostinėje duris atvėrė atnaujintas Muitinės departamento pastatas

2024 gegužės 13 d.
a jaksto g 1 2
Turto banko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje, A. Jakšto g. 1, duris atvėrė atnaujintas Lietuvos Muitinės departamento pastatas. Po atliktų darbų pastatas iš esmės pakeitė savo veidą. Turto banko valdomas objektas tapo energiškai efektyvesnis bei praturtintas šiuolaikiškais komforto ir saugumo sprendimais. Daugiau nei 70 metų skaičiuojančio pastato atnaujinimui skirta beveik 7 mln. eurų.

Jakšto g. 1 esantis pastatas baigtas įrengti dar 1954 m. Per ilgą eksploatavimo laiką statinys nusidėvėjo, jo energijos efektyvumo klasė buvo D. Atlikus pastato energetinį auditą paaiškėjo, kad dauguma pastato elementų neatitinka keliamų reikalavimų, o tai pastebimai išaugino energijos sąnaudas, informuojama pranešime spaudai.

„Atliekant atnaujinimo darbus svarbu, kad parinkti sprendiniai būtų teigiami tiek pastate dirbantiems žmonėms, tiek aplinkai. Po atliktų darbų pastatas pasiekė B energijos efektyvumo klasę, o tai leis sutaupyti daugiau nei 50 proc. energijos. Kartu su šiais atnaujinimais pasikeitė ir pastato vidus – patalpos tapo šviesesnės, jaukesnės ir funkcionalesnės. Šis projektas rodo, kad kartu su partneriais valstybiniams pastatams galime suteikti naują, šiuolaikiškesnį veidą“, – sako laikinasis Turto banko vadovas Ernestas Česokas.

Jis priduria, kad atnaujinus pastatą, per metus jis sutaupys apie 246 tūkst. kWh. Į aplinką per metus bus išskleidžiama apie 17 tonų mažiau CO2.

Kasdienis darbas vyks šiuolaikiškomis sąlygomis

Teigiamą energijos taupymo rezultatą padės pasiekti tai, kad projekto metu apšiltintas ir atnaujintas pastato fasadas, pakeista nusidėvėjusi stogo danga. Sename pastate atnaujintos nuotekų, vandentiekio ir elektros instaliacijos sistemos. Pakeistos išorinės durys ir langai ne tik prisidės prie didesnio sandarumo, bet ir pagerins garso izoliaciją judrioje sostinės vietoje.

Pastebimų pokyčių sulaukė ir pastato vidus. Patogiai išplanuotos patalpos leido sukurti šiuolaikiškas darbo vietas, įrengti poilsio zoną bei konferencijų sales. Vidaus sprendimai pritaikyti taip, kad pastate būtų patogu judėti ir negalią turintiems žmonėms.

Atnaujinant pastatą didelis dėmesys skirtas darbuotojų komfortui ir saugumui. Tinkamą temperatūrą vasarą ir žiemą padės užtikrinti pažangūs šildymo, vėsinimo ir vėdinimo sprendimai. Pastatas tapo ir gerokai saugesniu – atnaujinta gaisro ir apsauginė signalizacija, įrengtos modernios stebėjimo kameros, įrengta patekimo į patalpas kontrolės sistema.

Muitines departamentas
Turto banko nuotr.

Išsaugotas pastato unikalumas

Darbus atlikusios vienos didžiausių statybų bendrovių Lietuvoje „Naresta“ vadovas Tadas Grincevičius pažymi, kad buvo itin svarbu parinkti tokius sprendinius, kurie pabrėžtų pastato unikalumą.

„Iš pažiūros nesudėtingas rekonstrukcijos projektas mūsų komandai netruko tapti labai prasmingu iššūkiu. Nes jau pirmo apsilankymo metu supratome: modernizuodami privalome išsaugoti unikalias šio pastato interjero detales. Didžiuojuosi klientais, kurie taip pat jaučia pagarbą istorijai ir vertina autentiškumą. Tai leido sukurti tvarų ir šiuolaikišką statinį, viduje ateities kartoms saugantį mūsų visų istoriją“, – sako „Naresta“ vadovas.

Tai antrasis Turto banko atnaujintas muitinės pastatas Lietuvoje šiais metais. Kovo pradžioje duris atvėrė atnaujintas Kauno teritorinės muitinės pastatas. Dar šiemet atnaujinimo darbų pabaigos sulauks ir Klaipėdos teritorinės muitinės administracinės patalpos.

A. Jakšto g. 1 pastato atnaujinimo darbams lėšas skyrė Turto bankas ir Viešųjų investicijų plėtros agentūra. Per artimiausius 4 metus Turto bankas valstybinių pastatų atnaujinimui numatęs skirti apie 320 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video