Top Baneris

Sostinė turi naują vyriausiąjį architektą

2016 vasario 26 d.
Mindaugas Pakalnis. G. Bartuškos nuotr.
Mindaugas Pakalnis. G. Bartuškos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiuoju architektu ir Miesto plėtros departamento direktoriumi patvirtintas architektas Mindaugas Pakalnis, pranešė Lietuvos architektų sąjunga. M. Pakalnis šiose pareigose pakeitė Artūrą Blotnį.

Nuolatinis žurnalo „Statyba ir architektūra“ pašnekovas ir konsultantas M. Pakalnis studijavo Vilniaus Gedimino technikos universitete, po studijų dirbo Vokietijoje rengdamas paveldo tvarkybos projektus. 1996 metais grįžo į Lietuvą, dirbo urbanistu SĮ „Vilniaus planas“, 2004–2013 metais – SĮ „Vilniaus planas“ vyriausiuoju architektu. Nuo 2013 iki dabar jis dirbo bendrovės „Sweco Lietuva“ vyriausiuoju architektu ir urbanistu.

Tarp svarbiausių M. Pakalnio darbų – Vilniaus miesto bendrasis planas iki 2015 m. (2007), skirtingų Vilniaus miesto dalių urbanistinės koncepcijos. M. Pakalnis taip pat dalyvavo ir rengiant kitus Lietuvos miestų bendruosius planus. Nuo 1996 metų M. Pakalnis dėsto VGTU.

M. Pakalnis yra Lietuvos architektų sąjungos narys, 2007-2010 m. LAS Tarybos narys, šiuo metu – LAS Vilniaus architektūros-urbanistikos ekspertų tarybos pirmininkas.

„Mano tikslas, kad Miesto plėtros departamentas būtų atviras visuomenei, kad vilniečiai žinotų, kokie projektai miesto laukia, kad renovuojami pastatai įgytų savitumą, tačiau aplinka išliktų estetiška. Ne mažiau svarbu užtikrinti, kad rengiant teritorijų planavimo dokumentus, būtų išsaugotos žaliosios miesto erdvės, sutvarkyta socialinė infrastruktūra. Tad stengsiuosi į miesto projektų rengimą įtraukti visuomenę, taip pat kuo daugiau pačių geriausių pasaulio ir Lietuvos architektų“,  –  kalbėjo konkursą laimėjęs M. Pakalnis.

Ne anksčiau kaip po dviejų savaičių Miesto plėtros departamento vadovo pareigas pradėsiantis eiti M. Pakalnis sako, kad vienas iš tikslų – suteikti daugiau asmeninės atsakomybės vietos architektams.

Į vyriausiojo miesto architekto pareigas iš viso pretendavo 4 kandidatai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video