Top Baneris

Fotoelektrinės stogo čerpės: vienas stogas – penkios funkcijos (1)

2020 rugpjūčio 19 d.
20190629 165245
„SolteQ“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Rinkdamiesi stogo dangą, kreipiame dėmesį ne tik į estetines savybes, bet ir norime, kad ji ilgam išliktų patvari ir ilgaamžė. Vokietijos kompanija „SolteQ“ siūlo sprendimą – čerpes su integruotais saulės elementais, kurios, be visų savo savybių, pačios pasigamins elektros energiją ir atrodys stilingai bei patraukliai. Tokia stogo danga ženkliai pagerins gyvenimo kokybę, atitiks tvarumo reikalavimus ir tausos gamtą.

Išskirtinis, aukščiausios klasės stogas ir fasadai

„SolteQ“ stogo danga gali būti ir su fotoelementais, ir be jų. Ji atrodo kaip įprastinė, todėl dera tiek su klasikine, tiek su modernia pastato architektūra ir efektyviai gamina elektros energiją. Ši danga tinka stogams ir fasadams, kurių šlaito nuolydis yra nuo 3 iki 90 laipsnių. Nebūtina, kad saulės spinduliai kristų tiesiai ant stogo elementų. Dėl nelygaus dangos paviršiaus ji gerai „pagaus“ saulės šviesą ne tik pietinėje, bet ir pietvakarinėje ar pietrytinėje namo stogo pusėje. „SolteQ“ saulės čerpės komponentai – stiklas, varis, silicis, alavas, plastikas yra 100 proc. perdirbami.

Čerpė yra tarsi spąstai įeinantiems šviesos spinduliams – kai tik šviesa patenka į stiklą, ji ten ir lieka. Dėl šviesos gaudymo efekto „SolteQ-PV“ čerpės gali veikti prieblandoje daug geriau, todėl yra nuo 2 iki 10 proc. efektyvesnės nei įprasti fotovoltiniai moduliai.

„SolteQ“ misija yra skatinti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą visame pasaulyje. Jos gamyba visiškai nepriklauso nuo iškastinio kuro“, – teigia „SolteQ“ direktorius Berkay Bayeris.

20160612 105210

DSC 0191

„Kiekvienas namo savininkas, rinkdamasis stogo dangą, dažniausiai kreipia dėmesį į kainą. Ji svarbi, tačiau žinant, kad stogo tarnavimo laikas yra apie 25 m. ir ilgiau, svarbiausiais kriterijais tampa ilgaamžiškumas, ekologiškumas, teigiamos dangų akustinės savybės“, – pabrėžia Linas Memys, stogo „SolteQ“ dangomis prekiaujančios įmonės UAB „Vili“ atstovas. Specialistas priduria, kad dangos garantija yra 80 metų. Dėl suapvalinto čerpių paviršiaus dulkes ir taršą nuo dangos nuplauna lietaus vanduo. Berėmės konstrukcijos užtikrina, kad stogas ilgai būtų švarus.

Galimi du „SolteQ“ dangos variantai: stogo čerpės ir ventiliuojamieji fasadai. Dizaino naujovės, platus įvairiausių dydžių, formų ir spalvų diapazonas išskiria „SolteQ“ iš kitų PV modulių ar fasadų gamintojų. Fasadines plokštes ir čerpes galima pritaikyti įvairioms pastato formoms ir išrankiausio kliento skoniui. Visos gaminių komplektų detalės yra gaminamos Vokietijoje.

Puikus sprendimas istoriniams pastatams

„Istorinių ir paveldosaugos pastatų išsaugojimas yra neatsiejama mūsų kompanijos filosofijos dalis, siekiant užtikrinti, kad istorinės reikšmės pastatai privalo ir gali gauti naudos iš švarios ekologiškos energijos, susijusios su pažangia stogo dangos koncepcija“, – aktualia įžvalga dalijasi L. Memys.

Vokietijoje dėl įvairių rūšių „SolteQ“ čerpių dabar jau galima gaminti energiją ir istoriniams ar į paveldo sąrašą įtrauktiems pastatams, kurie dėl estetinių priežasčių anksčiau negalėjo būti padengti PV (fotovoltinės saulės elektrinės) moduliais. Paprastų stogo čerpių ar skalūno dangos svoris yra 50–80 kg kvadratiniam metrui ar net didesnis. „SolteQ Quad PV“ stogo čerpė sveria tik 3,3 kg. Tai reiškia, kad kvadratiniame metre svoris yra tik apie 14 kg. Dėl mažo svorio „SolteQ“ saulės stogai yra ypač tinkami seniems pastatams atnaujinti.

,,Įvertinę namo elektros poreikius, apskaičiuojame, kiek fotoelementų reikia šiems poreikiams patenkinti. Jei stogo plotas yra didesnis nei tas, kurį uždengs fotoelementai, likusią dalį padengs tokios pat „SolteQ“ čerpės, tik be fotoelementų“, – tvirtina L. Memys.

SolteQ oS 2000

 

 

 

Daugiau informacijos:

www.solteqbaltic.com

UAB „VILI“

Linas Memys

Tel. +370 611 01 765

El. p. l.memys@solteq.eu arba mantas.solteq@gmail.com

„Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje svarbiausias naujienas sužinokite pirmieji:


 

RĖMĖJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Sandra Stankevičiene

  2021-11-28, 12:00  

  Sudomino Jūsų siuloma Fotoelektrine stogo danga.Noreciau detaliau sužinoti:kainą,darbu eigą,koks maždaug laukimo ir darbų laikas pasirašius sutartį.Ar sutvarkote dokumentus finansavimui gauti. Mano stogo plotis 160 m2.Namo vienas slaitas yra pietu pusėje. Kontaktinis telefonas:8 689 51213.
  Dėkoju is anksto uz informacija
  Pagarbiai
  Sandra Stankevičiene

Rekomenduojami video