Top Baneris

„Solet Technics“ įsikurs viename moderniausių pastatų Danijoje

2021 birželio 30 d.
solet denkmar solet technics
Pasidalykite straipsniu

Dešimtmetį švenčianti viena Lietuvos saulės energetikos lyderių – bendrovė „Solet Technics“ – toliau žengia inovatyviu keliu, įkurdama dukterinę įmonę Danijoje. Tai – pirmoji šio sektoriaus lietuviška įmonė Skandinavijos šalyse. Per patį pandemijos įkarštį įsteigta įmonė jau pradeda įgyvendinti ir pirmuosius projektus.

Keturi mėnesiai. Tiek laiko užtruko nuo idėjos iki „Solet Technics“ dukterinės įmonės „Solet Denmark“ biuro atidarymo pačiame Orhuso, antrojo pagal dydį Danijos miesto, centre viename moderniausių pastatų visoje Danijoje.

Danijos karalystę bendrovė pasirinko ne atsitiktinai. „Atliekant Skandinavijos šalių rinkų tyrimą tarp kitų kriterijų analizavome ir konkrečios šalies ateinančių dešimties metų atsinaujinančios energetikos plėtros planus. Danijos Nacionalinis energetikos ir klimato kaitos planas išsiskyrė didžiausiomis ambicijomis – iki 2030 m. sumažinti anglies dioksido išmetimą 70 proc., o iki 2050 m. tapti absoliučiai kilmatui neutralia šalimi. Taip pat Danija yra numačiusi didžiausią saulės energijos plėtrą, didesnę nei kitų atsinaujinančių energijos šaltinių“, – priežastis įvardija „Solet Denmark“ projektų ir pardavimų vadovas Marius Butkus.

Aštuonerius metus Danijoje gyvenantis M. Butkus pabrėžia, kad bendrovės įsteigimas vyko pandemijos įkarštyje, tad buvo iššūkis, tačiau atsivėrusios nuotolinio bendravimo galimybės tapo anksčiau nevertintu privalumu.

Bendrovė jau laimėjo pirmąjį viešojo pirkimo konkursą – „Solet Technics“ įrengs 72 kW saulės elektrinę ant Orhuso savivaldybės mokyklos stogo. M. Butkaus teigimu, tai yra labai svarbus pasiekimas, nes Danijos rinkoje didžioji dalis saulės modulių yra kiniški ir tai bus pirmas kartas, kai šioje šalyje bus montuojami Lietuvoje pagaminti saulės moduliai.

marius butkus
Marius Butkus

Taip pat „Solet Denmark“ tapo Danijos saulės energetikos asociacijos nare. M. Butkus sako, kad narystė yra labai svarbi pasitikėjimą garantuojanti vizitinė kortelė, pelnyta dėl bendrovės požiūrio: „Mes atėjome į Danijos rinką ne kaip kuo greičiau pasipelnyti tenorintys konkurentai. Mes atėjome kaip partneriai, turintys gerus sprendimus, aukštos kokybės produktus, ilgametę patirtį, tikintys, kad galime prisidėti prie nacionalinio energetikos ir klimato kaitos plano tikslų.“

Sparčiai privačiame, verslo ir valstybiniame sektoriuose dirbanti įmonė planuoja iki Kalėdų Danijoje įrengti daugiau nei dešimt saulės elektrinių, o ilgalaikis tikslas – būti tarp saulės energetikos lyderių Danijoje ir Skandinavijoje.

Tačiau M. Butkaus teigimu, įžengti į užsienio rinką paprasta nėra, o trimis didžiausiais sunkumais jis įvardija biurokratiją, kalbos barjerą ir kartais skeptišką požiūrį į Lietuvą.

„Įmonei įeiti į rinką, kurioje nemoka tos šalies kalbos ir neturi įstatyminės bazės žinių, reiškia daugybę papildomų finansinių išlaidų vertėjui, teisininkui, jau nekalbant apie susišnekėjimą su darbuotojais, klientais, partneriais. Todėl tam tikroje šalyje jau gyvenantys lietuviai, mokantys vietinę kalbą, pažįstantys darbo kultūrą, išmanantys tam tikras profesines sritis Lietuvos įmonėms yra milžiniška vertybė“, – sako M. Butkus.

Įmonė „Solet Technics“ veikia nuo 2011 m. Pagrindinė įmonės veikla yra itin aukštos kokybės lietuviškų fotoelektrinių modulių gamyba ir saulės jėgainių su jais įrengimas.

Nuo veiklos pradžios „Solet Technics“ įrengė saulės elektrinių ne tik Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, bet ir Bulgarijoje, Gruzijoje, Lenkijoje, Italijoje, taip pat įgyvendino unikalius projektus Armėnijoje, Moldovoje, Nigerijoje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video