Top Baneris

Skirtingų medžiagų dermė, atsiperkančios investicijos ir tvarumas

2018 rugpjūčio 1 d.
DELTABEAM®
Architektų biuro „FOJAB“ projektuoto biurų pastato „Dungen“ fasado dalis – eglutės formos.
„FOJAB arkitekter“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Kiekvienas projektas susideda iš daug kompleksinių sprendimų, turinčių įtakos tiek statinio ryšiui su žmogumi bei aplinka, tiek energiniam naudingumui, patogumui, saugumui ir daugybei kitų aspektų. Suomių įmonė „Peikko“, atsižvelgdama į šias rinkos tendencijas ir kurdama inovatyvius sprendinius, didžiausią dėmesį skiria klientų poreikiams. Pasaulyje jau plačiai naudojamos „Peikko“ plieninės kompozitinės sijos DELTABEAM® vis dažniau pasirenkamos ir Lietuvoje įgyvendinamuose projektuose, o jų pranašumas vertinamas tiek inžinierių ir statytojų, tiek projektuotojų ir architektų.

Panaudokite geriausias medžiagos savybes

„Peikko“ gaminamos sijos DELTABEAM® geriausiai žinomas dėl jų naudojimo su surenkamojo gelžbetonio plokštėmis, tačiau daugelis nustemba išgirdę, kad jos puikiai tinka net ir su medinėmis perdangomis. „Su sijomis DELTABEAM® itin paprasta sujungti pačią ekologiškiausią statybinę medžiagą – medieną ir pačią stipriausią – plieną“, – teigia „Peikko Lietuva“ pardavimų vadovas Linas Lelešius.

Ant sijų DELTABEAM® sumontavus medines perdangas, į sijos vidų ir tarpus tarp jos bei perdangos pilamas betonas, kuris sujungia visą konstrukciją į visumą. „Peikko Group“ generalinio direktoriaus Topi Paananeno žodžiais tariant, tokią konstrukciją galime pavadinti magiška medžio, plieno ir betono kombinacija.

Pasak L. Lelešiaus, dažnai susiduriama su nuomone, kad mediniai statiniai yra mažiau saugūs dėl didesnės gaisro rizikos. Vis tik specialistas tvirtina, kad tai tėra mitas. „Svarbus teisingas pastato konstrukcijų paruošimas, jei kiltų gaisras, ir eksploatavimas. Pavyzdžiui, derinant medines perdangas su plieninėmis sijomis DELTABEAM®, be jokių papildomų priemonių galima pasiekti atsparumo ugniai klasę R90. Svarbi visa konstrukcinė sistema, o ne tik atskiros jos dalys, tad sijos atsparumą ugniai užtikrina ją iš visų pusių supantis betonas, kuris turi didelį šiluminį atsparumą ir mažą laidumą“, – apie skirtingų medžiagų derinimą pasakoja „Peikko Lietuva“ specialistas.

Laisvė architekto vizijoms

Žinoma, bet kuriam statiniui charakterį suteikia ne tik naudojamos medžiagos, bet ir daugybė kitų detalių. Kiekvieno architekto tikslas – kurti tokią architektūrą, kuri derėtų su gretima aplinka, būtų užtikrinti tinkami pastato funkciniai ryšiai, jame būtų patogu dirbti, gyventi, pramogauti ar užsiimti kita veikla, taip pat būtų užtikrinta aukštos kokybės eksterjero ir interjero vizualinė raiška.

„Kai atidarėme sijų DELTABEAM® gamyklą Kaune, net ir patys negalėjome įsivaizduoti, prie kokių išskirtinių ir įdomių projektų galėsime prisidėti. Galimybė prie sijų formuoti klojinius ir taip palengvinti išskirtinių formų fasadų įrengimą tikrai suteikia daugiau laisvės architektams“, – sako L. Lelešius. Jo teigimu, sijos DELTABEAM® dažnai pasirenkamos ne tik dėl galimybės sumažinti pastato aukštį, bet ir dėl galimybės formuoti klojinius išskirtinės fasado formos kūrimui.

Puikus pavyzdys – Švedijoje, Malmo mieste, baigiamas statyti biurų pastatas „Dungen“.

Architektų biuro „FOJAB“ projektuoto statinio fasado dalis – eglutės formos. „Didžiausias pranašumas įgyvendinant projektą, kad fasado formos klojiniai buvo pagaminti ir privirinti prie sijos dar Lietuvoje, o statybų aikštelėje beliko prie jų pritvirtinti fasado elementus. Lygiai taip pat lengvai galima formuoti ir lenktus fasadus ar atviras interjero erdves“, – sijų DELTABEAM® privalumus vardija „Peikko Lietuva“ pardavimų vadovas.

Sijos DELTABEAM<sup>®</sup> pasirenkamos dėl galimybės sumažinti pastato aukštį ir formuoti klojinius išskirtinės fasado formos kūrimui.

Sijos DELTABEAM® pasirenkamos dėl galimybės sumažinti pastato aukštį ir formuoti klojinius išskirtinės fasado formos kūrimui.

Investicijos, kurios atsiperka

Naudojant sijas DELTABEAM®, galima sumažinti pastato aukštingumą, o tai lemia ir mažesnes visų medžiagų sąnaudas. Pasak L. Lelešiaus, investuotojai turėtų pradėti galvoti plačiau ir vertinti ne tik vieno konstrukcinio elemento kainą, bet ir atsižvelgti į visumą. „Kai sumažinamas pastato bendras tūris, mažinant neefektyvias inžinerinių sistemų erdves, sutaupoma ir kitoms medžiagoms. Lygiai taip pat ir su bendromis pastato eksploatacinėmis bei komunalinėmis išlaidomis. Žinoma, yra privalumų ir projekto statybų etape – dėl lengvo ir greito montavimo labai sumažėja krano darbo laikas ir reikalingi žmogiškieji ištekliai“, – akcentuoja specialistas.

L. Lelešius pažymi, kad vis dažniau sijos DELTABEAM® pasirenkamos automobilių stovėjimo aikštelėms projektuoti, ypač Didžiojoje Britanijoje. „Pastaruoju metu gaminome sijas automobilių stovėjimo aikštelei, kuri statoma Mančesterio oro uoste vykdant jo plėtrą. Šiuo atveju buvo svarbu esant labai ribotam aukštingumui (vis tik projektas vykdomas oro uosto teritorijoje) įrengti kuo daugiau automobilių vietų. Su sijomis DELTABEAM® pavyko maksimaliai efektyviai išnaudoti erdvę ir suprojektuoti 8 aukštų automobilių aikštelę, kuriai pristatyta daugiau nei 6,5 km sijų“, – apie tai, kaip pasirenkant tinkamas konstrukcijas ateityje galima susigrąžinti investicijas, pasakojo „Peikko Lietuva“ atstovas.

Sijos DELTABEAM<sup>®</sup> dažnai pasirenkamos projektuojant automobilių stovėjimo aikšteles, ypač Didžiojoje Britanijoje.

Sijos DELTABEAM® dažnai pasirenkamos projektuojant automobilių stovėjimo aikšteles, ypač Didžiojoje Britanijoje.

Pastato tvarumas ne mada, o būtinybė

Atsižvelgiant į visas savybes, kuriomis pasižymi sijos DELTABEAM®, galima išskirti dar vieną pranašumą – projekte, naudojant šias sijas ir kompozitines kolonas, suteikiami papildomi balai sertifikuojant statinį pagal pastatų poveikio aplinkai vertinimo metodų „BREEAM“ ir „LEED“ reikalavimus. „Lietuvoje vis daugiau įmonių siekia, kad jų projektuoti ir statomi objektai būtų sertifikuoti pagal šiuos kriterijus. Ir tai vyksta ne todėl, kad vaikomasi mados, o todėl, kad vis daugiau žmonių pradeda suprasti tvarumo svarbą ir jo reikšmę mūsų ateičiai“, – įsitikinęs L. Lelešius.

Keletas modernių A klasės pavyzdžių Lietuvoje, kai naudotos sijos DELTABEAM®, yra verslo centras „River Hall“ Kaune ar verslo namai „Duetto“ Vilniuje. Taip pat verslo centras „S7“ Saltoniškių g. Vilniuje, kurio pirmojo etapo pastatui suteiktas „BREEAM New Construction Excellent“ sertifikatas. Tiesa, L. Lelešius pripažįsta, kad, siekiant aukščiausių energinio naudingumo ar tvarumo įvertinimų, būtina atitikti daugybę kriterijų, tačiau „Peikko“ nuolat investuoja, kad jų kuriami sprendimai kuo labiau prisidėtų prie šių rezultatų pasiekimo.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video