Top Baneris

Skelbiamas naujos LRT būstinės architektūrinio konkurso nugalėtojas

2022 kovo 7 d.
lrt bustine aketuri architektai
„Aketuri architektai“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Praėjusiais metais LRT skelbė architektūrinės idėjos konkursą naujam LRT pastatui, esančiam adresu Konarskio g. 49. Atlikus viešųjų pirkimų procedūras, paaiškėjo galutiniai konkurso nugalėtojai. Daugiausiai komisijos balsų surinko UAB „Aketuri architektai“ projektas „Juosta“.

„LRT – visuomeninis transliuotojas apjungiantis skirtingas medijas, kurios šiuolaikiniame pasaulyje kryptingai integruojasi ir persipina. Projektą „Juosta“ komisija įvertino kaip geriausią architektūrinę idėją naujam LRT pastatui: funkcionaliai pritaikytas skirtingoms medijoms bei apimantis medijos pokyčius ateityje. Tai yra svarbu siekiant atliepti auditorijos poreikius“, – teigia LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamento vadovas Tomas Rytel.

LRT anksčiau skelbė, siekianti, kad naujo pastato kaina butų adekvati. Atspirties tašku yra suma, kurią apibrėžė ekspertai, atlikę LRT valdomo nekilnojamojo turto racionalaus panaudojimo galimybių studiją, kurioje nurodyta apie 50 mln. Eur suma. Ši suma paskaičiuota 2019 m., todėl, atsižvelgiant į rinkos situaciją, ji gali kisti. Projekto „Juosta“ kaina neperkopia šios numatytos sumos.

aketuri architektai lrt bustine vilnius
aketuri architektai lrt bustine vilnius
aketuri architektai lrt bustine vilnius

Antroje vietoje liko Lietuvos ir Suomijos UAB „Architektūros Linija“ su projektu „Vizija“. Trečioje vietoje UAB „Cloud architektai“ ir jų projektas „Vingis“. Ketvirtoje vietoje – Ūkio subjektų grupė: MB „AFTER PARTY architecture“, LLC „About Architecture“, Dominykas Daunys ir Alvydas Ubarevičius ir jų projektas „Forum 1”. Atlikus viešųjų pirkimų procedūras, paaiškėjo, kad vieno iš penkių konkurso dalyvių projekto pasiūlymas neatitiko konkurso sąlygose nustatytų reikalavimų.

Paaiškėjus galutinei tiekėjų eilei, konkursas yra perduodamas vertinti Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT): stabdomos pirkimo procedūros, iki kol VPT pateiks perkančiosios organizacijos pateiktų dokumentų, susijusių su pirkimu, ir sprendimų įvertinimą.

aketuri architektai lrt bustine vilnius

Per architektūrinės idėjos konkursą pateiktus penkis projektus vertino ir atrinko komisija, kurią sudarė: komisijos pirmininkas, architektas Mindaugas Pakalnis, architektas Gintaras Balčytis, architektė urbanistė Irena Kliobavičiūtė, architektas Audrius Ambrasas, LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, LRT tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis, LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamento vadovas Tomas Rytel. Taip pat LRT grupė, kuri vertino pastato funkcionalumą skirtingoms medijoms, sudaryta iš televizijos, radijo, naujienų tarnybos departamentų atstovų.

Šiuo metu visos išlaidos, susijusius su LRT NT, dengiamos iš LRT biudžeto: nekilnojamojo turto racionalaus panaudojimo galimybių studija, dirbtuvės su išoriniais partneriais, architektūrinio konkurso organizatorių pirkimas, architektūrinės idėjos konkursas. Naujam LRT pastatui svarstomi įvairūs finansavimo scenarijai, kalbamasi su Kultūros ministerija. Vienas galimų variantų – ilgalaikė paskola su Valstybės garantija. Projektavimo darbai, numatyti 2022–2023 m., taip pat bus vykdomi iš LRT metinių biudžetų. Nors šiuo metu ir nėra garantuoto finansavimo modelio, būtina atlikti pasirengimo darbus.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]
Conteh

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video