Top Baneris

Skaudvilei – nauja rekreacinė zona

2017 balandžio 25 d.
Skaudvilė iš paukščio skrydžio. bendruomenes.lt nuotr.
Skaudvilė iš paukščio skrydžio. bendruomenes.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vidaus reikalų ministerija skyrė finansavimą Skaudvilės poilsio, laisvalaikio ir sveikatinimo zonos atnaujinimui. Įgyvendinus projektą bus sukurta kokybiška ir visam miesteliui svarbi erdvė, atitinkanti tiek gyventojų, tiek verslo poreikius.

Skaudvilė – viena iš 66 Lietuvos gyvenviečių, kuriose gyvena nuo 1 tūkst. iki 6 tūkst. gyventojų ir kurios pretenduoti į 2014–2020 metų ES paramą. Skaudvilės, kaip ir daugelio panašių miestelių, gyventojai neturi saugios, jų poreikių atitinkančios laisvalaikio ir poilsio erdvės. Esama viešoji infrastruktūra neskatina gyvenvietės bendruomenės užimtumo, socialinės ir ekonominės plėtros didinimo. Dėl šių priežasčių miestelis tampa mažiau patrauklus jaunimui, darbingo amžiaus žmonėms, kurie renkasi darbo ir gyvenimo vietą didesniuose miestuose.

Gyvenamosios ir ekonominės aplinkos gerinimo perspektyvas įvertinusi Tauragės rajono valdžia ir vietos gyventojai nusprendė, kad didžiausiu potencialu šioje srityje pasižymi Skaudvilės tvenkinio ir jo prieigų arealas, nes čia yra neišnaudotų teritorijų, jau šiuo metu čia suformuotas tam tikras traukos centras.

Įgyvendinant Tauragės rajono savivaldybės administracijos inicijuotą projektą „Skaudvilės miesto infrastruktūros sutvarkymas“, atnaujintoje bemaž 3,5 ha ploto viešojoje poilsio ir laisvalaikio erdvėje prie tvenkinio bus įrengtos krepšiniui, minifutbolui skirtos atviros aikštelės, vaikų žaidimų ir riedutininkų aikštelės, lauko treniruokliai, pėsčiųjų takai, automobilių stovėjimo aikštelė, apšvietimas, lietaus nuotekų tinklai. Taip pat bus sutvarkytos Skaudvilės tvenkinio pakrantės, įrengtas priėjimas prie vandens su liepteliu ir paplūdimio/ maudyklos zona, atnaujintos esamos ir naujos vejos, iškirsti menkaverčiai krūmai bei medžiai, įrengti mažosios architektūros elementai (šiukšliadėžės ir kt.), išasfaltuota Šlaito g. atkarpa.

Tikimasi, kad teritorijos sutvarkymas prisidės prie Skaudvilės gyventojų gyvenamosios aplinkos kokybės gerinimo, užimtumo skatinimo, palankių sąlygų naujų įmonių steigimui ir esamų bendrovių plėtrai sudarymo, investicijų pritraukimo.

Tikimasi, kad įgyvendinus projektą, bus pagerinta investicinė ir ekonominė aplinka – sukurta infrastruktūra galės naudotis Skaudvilės gyventojai bei paslaugas teikiantys subjektai. Gyventojai galės naudotis sukurta kokybiška viešąja infrastruktūra ir platesnėmis poilsio, viešųjų paslaugų galimybėmis, o verslininkams bus sudarytos sąlygos teikti aktualias smulkias bendruomenines paslaugas, kurti naujas darbo vietas prekybai, poilsio ir pramogų organizavimui.

Projekto įgyvendinimui skirta bemaž 801 tūkst. eurų, iš kurių 736 tūkst. eurų – Europos Sąjungos (ES) fondų lėšos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video