Top Baneris

Skaitmeninės statybos sprendimus kuriančios Lietuvos įmonės jungiasi į tarptautinį programavimo centrą

2023 gegužės 28 d.
bim statybos
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje. Prancūzijoje registruota įmonių grupė „Arkance“, priklausanti tarptautinei korporacijai „Groupe Monnoyeur“, už neskelbiamą sumą įsigijo 100 proc. UAB „SBS Group“ akcijų. Įsigijimas įvyko per UAB „AGA CAD“, kurią „Arkance“ įsigijo prieš dvejus metus. Lietuvos įmonės, kartu buriančios statybai skirtų IT produktų kūrėjų komandas, nuo šiol bus vienu iš grupės produktų kūrimo ir vystymo centrų, rašoma pranešime spaudai. 

„Ši sandoris yra dalis tarptautinės „Arkance“ grupės strategijos kurti stiprų IT produktų vystymo centrą Lietuvoje. Įsigijimo motyvas – greitesnis statybai skirtų produktų specifiką išmanančių programuotojų komandos augimas. Be to, kadangi „SBS“ produktai puikiai papildo mūsų sprendimus statinio informaciniam modeliavimui (angl. building information modeling, BIM), jie bus sparčiau įvedami į tarptautinę rinką platinant per greitai augantį „Arkance Systems“ pardavimo tinklą,“ – sako „AGA CAD“ vykdomasis direktorius Donatas Aksomitas.

Anot jo, nuo 2007 m. veikianti įmonė „SBS Group“ išvystė eilę labai vertingų programinės įrangos produktų, skirtų statybos projektams valdyti ir automatizuoti, ištekliams valdyti, statybos gaminių kiekiams skaičiuoti ir sąmatoms sudaryti. Lietuvoje „SBS“ programinę įrangą yra įdiegusios įmonės „MITNIJA“, „Orlen“, „Turto bankas“, „Fegda“ „Tilsta“, „ESO“, Lietuvos automobilių kelių direkcija ir kt.

Nerijus Filipavičius, „SBS Group“ vadovas ir akcininkas, šį etapą vertina ir kaip galimybę prisidėti prie statybos pramonės skaitmeninės transformacijos dar didesniu, jau pasauliniu, mastu. Prancūzijoje įkurtos „Arkance“ grupės įmonės šiuo metu veikia jau 15 Europos šalių. „AGA CAD“ klientų geografija dar platesnė – net 130 šalių visuose penkiuose žemynuose, kadangi įmonė savo produktus parduoda ne tik per partnerius, bet ir tiesiogiai.

„Po daugelio nuoseklaus darbo metų auginant talentus, puoselėjant inovacijas ir užimant aukštas pozicijas Lietuvos rinkoje, dabar galėsime pasiekti dar daugiau, pasitelkę bendrą viziją, strategiją ir suvieniję jėgas,“ – sako N. Filipavičius.

Prancūziško kapitalo „Arkance“ grupės vizija – plėsti programinės įrangos kūrimo verslą su sprendimais, kurie suteikia klientams galimybę projektuoti ir statyti pastatus geriau kontroliuojant projektų sąnaudas ir terminus. Papildžius esamą produktų portfelį „SBS Group“ sprendimais, klientai galės iš vieno tiekėjo įsigyti bene visus įrankius, būtinus siekiant efektyviai projektuoti, tvariai įgyvendinti bei naudoti pastatus ir gaminius.

„AGA CAD“ vykdomasis direktorius dalijasi, kad nuo 2021 m. sausio buvimas tarptautinės „Arkance“ grupės dalimi suteikia įmonei didesnius žmogiškuosius ir finansinius išteklius, o tai padeda dar geriau aptarnauti „AGA CAD“ klientus. D. Aksomitas pabrėžia, kad „AGA CAD“ ir toliau intensyviai investuos į programuotojų komandos didinimą bei naujų technologijų vystymą augančiame programavimo centre Lietuvoje, kurio darbuotojų skaičius po prisijungimo prie „Arkance“ grupės išaugo 62 proc.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video