Top Baneris

Šiuolaikinių statybų pagrindas – nepavaldūs laikui stogai ir fasadai (1)

2021 birželio 8 d.
miško ardai langai fasadai uab lydera
D.Gumbrevičiaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

UAB „Lydera“ – dešimtmetį veikiančiai itin konkurencingai Lietuvos statybų įmonei – buvo patikėta įrengti „Miško ardų“ daugiabučių šlaitinius stogus ir ventiliuojamuosius fasadus. Įmonei pavyko laimėti užsakovo surengtą konkursą, o netrukus po konstruktyvių derybų pradėti ir statybos darbai. Jie užtruko apie 4 mėnesius.

Sėkmės garantas – aukštos kokybės medžiagos

Pasak UAB „Lydera“ direktoriaus Vidmanto Šiaulio, įrengiant stogus daug dėmesio skirta medžiagų kokybei: panaudotos klijuotosios medienos sijos; impregnuota, graduota statybinė mediena; nedegios akmens vatos plokštės „PAROC eXtra PLUS“; tvirta, drėgmei nelaidi difuzinė plėvelė „SIGA Majcoat 150“; nelaidi oro srautams garo barjero plėvelė „KNAUF Homeseal LDS 100“; stogų danga „RUUKKI Classic“, taip pat „RUUKKI“ lietaus nuvedimo sistema ir stogo priedai; parinkti „Velux“ stoglangiai.

Įrengiant „Miško ardų“ fasadus pasirinkta ir šiems darbams puikiai tinkanti „RUUKKI Classic“ danga, siekiant estetiškesnio vaizdo – UAB „Brolis Timber“ ruoštos impregnuotos alyvuotos termodailylentės; UAB „Plantas“ pagamino termoizoliacines tarpines ir nerūdijančiojo plieno gembes. Panaudoti „Rawlplug“ nerūdijančiojo plieno inkarai ir šilumos izoliacijos smeigės. Vėlgi pasirinktos nedegios akmens vatos plokštės „PAROC eXtra PLUS“ ir mažai orui laidžios šilumos izoliacijos plokštės „PAROC WAS 25t“. UAB „Žvanga“ pagal specialų užsakymą pagamino skardos lankstinius ir konstrukcines plienines tvirtinimo detales.

miško ardai langai fasadai uab lydera

Procesą palengvino inovatyvi statybų programėlė

Visi darbai vykdyti atsižvelgiant į statybos techninių reglamentų nuostatas, detales nuolat derinant su darbų užsakovu. UAB „Lydera“ projektų vadovas Tadas Diržanauskas pasakoja, kad visą projektą ypač palengvino „Dalux Field“ – išmaniesiems įrenginiams skirta inovatyvi statybų programėlė, leidžianti virtualųjį (BIM) pastato modelį sujungti su realia aplinka. Programėlė supaprastino specialistų darbą, nes, įkėlus modelį, matyti, ar yra kokių statybos neatitikimų, klaidų, palyginti su BIM projektu. Taigi, UAB „Lydera“ specialistai rado patikimą, naujomis technologijomis ir inovacijomis grįstą metodą, kaip sutaupyti laiko, darbus atlikti kokybiškiau, sumažinti klaidų tikimybę.

Sėkmingai įveikė visus iššūkius

Įmonės vadovai prisimena, kad vos pradėjus statybos darbus „Miško ardų“ projekte šalyje buvo paskelbtas pirmasis karantinas, tad statybvietėje reikėjo prisitaikyti prie naujų papildomų saugos reikalavimų. Dėl karantino įtakos šiek tiek pakito ir žaliavų tiekimas.

Specialistas pasakoja, kad stogų dangos panaudojimas sienų apdailai – dar santykinai nauja ir nepatvirtinta technologija, todėl reikėjo atlikti konstrukcinius apkrovų, tvirtinimo elementų skaičiaus, išdėstymo ir kitus skaičiavimus bei fasado įrengimo darbus suderinti su projektuotojais, medžiagų tiekėjais, užsakovo atstovais, techninės priežiūros specialistais. Tačiau įmonei šie aspektai didesnių sunkumų nesukėlė: aukštos kvalifikacijos statybų profesionalai įgyvendina ir ypač sudėtingus statybos, rekonstrukcijos ar kultūros paveldo objektų tvarkybos projektus.

LYDERA3


PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Ona

    2021-06-09, 22:14  

    Puikūs darbai, gražios perspektyvos
    Sėkmės darbuose.

Rekomenduojami video