Top Baneris

Šiuolaikinė Lietuvos kurortų architektūra

2014 birželio 18 d.
Pasidalykite straipsniu

Kūrybinių industrijų parkas „Architektūros centras“ Jonines pasitinka su dienos šviesą išvydusiu fotografijų albumu „Šiuolaikinė Lietuvos kurortų architektūra“ (www.kurortuarchitektura.lt).

Birželio 20 d. 18.00 val. Lietuvos architektų sąjungoje (II aukštas, Kalvarijų g. 1, Vilnius) vyks jo pristatymas-pokalbis. Dalyvaus albumo sudarytoja Aida Štelbienė, architektūros profesorius Algimantas Mačiulis, architektai Asta ir Gintaras Prikockiai.

Lietuvos architektūroje per kelis šimtmečius susiklostė savita šalies kurortų architektūros tradicija, turinti originalius bruožus, pastebimai besiskiriančius nuo kitų miestų architektūros. 168 puslapių albumu siekiama atskleisti, kad šalies kurortai gali pasigirti ne tik įstabia gamta, bet ir patrauklia šiuolaikine architektūra, lygia greta stojančia šalia drožiniais puoštų medinių vilų ar konceptualių sovietmečio pastatų.

Žymus fotomenininkas, ilgametis architektūros fiksuotojas Raimondas Urbakavičius įamžino 30 objektų, stovinčių vakarų ir pietų Lietuvos kurortuose: Neringoje, Palangoje, Druskininkuose ir Birštone. Iš virš 240 nuotraukų šalies kurortų architektūra matyti kaip turinti savitą charakterį, neretai persipynusi su giliomis vietos tradicijomis. Džiugu, kad šią turtingą, įdomią šalies architektūros dalį fotografijos kalba jau galime pristatyti ir popierinės knygos formatu.

Albumą sudarė Aida Štelbienė, redagavo Rita Malikėnienė, dizainą kūrė Kontis Šatūnas.

Spausdino UAB „Standartų spaustuvė“, tiražas – 600 egz.

Albumo leidybą parėmė Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija, Lietuvos architektų sąjunga, UAB „Megrame langai“, UAB „JUNG Vilnius“, Thinklight UAB „Šviesos studija“ ir UAB „Gaudrė“.

Parengta pagal www.architektams.lt


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video