Top Baneris

Siūloma parduoti skandalų lydimą Seimo viešbutį

2019 gruodžio 4 d.
Seimo viešbutis
Seimo viešbutis
Pasidalykite straipsniu

Seimo narė, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė siūlo atsisakyti skandalų nuolat lydimo Seimo viešbučio ir jį parduoti. Kasmet viešbučio išlaikymas valstybei kainuoja 123 tūkst. eurų, pastatas 2007 m. įvertintas 6,3 mln. eurų.

„Siūlau Seimo statuto pakeitimus, kurie leistų atsisakyti Seimo viešbučio paslaugų ir jį privatizuoti. Tai ne tik sutaupytų valstybės lėšų, bet ir būtų atsisveikinta su nuolat skandalų lydimu atgyvenusiu objektu pačiame Vilniaus centre“, – teigė A. Armonaitė.

Žiniasklaida pastaruoju metu atskleidė ne vieną atvejį, kai Seimo viešbutis buvo naudojamas ne pagal jo pirminę paskirtį – suteikti gyvenamąjį plotą Seimo nariams, kurie neturi nekilnojamojo turto Vilniuje. Skelbiama, kad Seimo viešbutyje kai kurie Seimo nariai patys negyvena, gyvena jų artimieji. Kiti Seimo nariai – turi nekilnojamojo turto Vilniuje, bet jį yra išnuomavę ir tuo pat metu naudojasi galimybe nemokamai gyventi Seimo viešbutyje.

Paaiškėjo, kad tokia praktika neturi analogų, kai pati valstybė nuosavybės teise turi savo viešbutį, kurį prižiūri ir išlaiko.A.Armonaitė

„Ruošiant šį įstatymo projektą pasikonsultavome su kolegomis kitose Europos valstybėse. Paaiškėjo, kad tokia praktika neturi analogų, kai pati valstybė nuosavybės teise turi savo viešbutį, kurį prižiūri ir išlaiko“, – kalbėjo A. Armonaitė.

Seimo narė siūlo sekti Estijos pavyzdžiu, kurios parlamentarai nuomos išlaidas gali kompensuoti iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų.

„Estijoje parlamentarai gauna papildomas parlamentines lėšas (jų paskirtis panaši, kaip ir Lietuvoje – parlamentinei veiklai skirtos lėšos), už kurias gali nuomoti būstą. Tačiau daug parlamento narių tokia galimybe netgi nesinaudoja“, – teigė A. Armonaitė.

Seimo narės teigimu, Prancūzijos parlamentarams yra apmokamos nakvynės privačiuose viešbučiuose, Didžiojoje Britanijoje valstybė subsidijuoja nuomą arba suteikia ją viešbučiui išsinuomoti. Švedijoje pasiūloma nuomoti vieno kambario butą arba suteikiama subsidija būsto nuomai, Vengrijoje parlamentarams yra nuomojami butai, o Ukrainoje parlamentarų kambariai nuomojami privačiuose viešbučiuose arba suteikiamos lėšos nuomai savarankiškai.

Seimo kanceliarijos duomenimis, Seimo viešbučio pastato likutinė vertė yra 6,3 mln. eurų (vertinta 2007 m.), kasmet Seimo viešbučio išlaikymas valstybei kainuoja 123 tūkst. eurų (komunalinės paslaugos, teritorijos priežiūra, remontas, baldai, inventoriaus įsigijimas, administratoriaus darbo užmokestis ir t. t.). Taip pat įprastai išlaidos padidėja Seimo kadencijų pasikeitimo metais, kai reikia atlikti papildomus remonto darbus, baldų, įrangos pirkimus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video