Top Baneris

AM atsiklausė nuomonės dėl STR keitimo

2018 vasario 15 d.
Statybos darbų žurnalo
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamentas kviečia susipažinti su siūlomais statybos techninio reglamento (STR) „Statybos darbai. Statinio statybos priežiūra“ pakeitimais ir iki vasario 28 d. laukia visuomenės, suinteresuotų institucijų ir organizacijų pastabų bei pasiūlymų.

Vienas svarbiausių ministerijos siūlomų pakeitimų – apibrėžti galimybę naudotis elektroniniu statybos darbų žurnalu. Tai leistų veiksmingiau ir skaidriau valdyti bei prižiūrėti statybos procesus, paskatintų statybos sektoriaus skaitmeninimo procesus, o institucijoms užtikrintų greitą ir patikimą duomenų prieinamumą.

Numatyta, kad pildant elektroninį statybos darbų žurnalą bus privalu pasirašyti tik saugiu elektroniniu parašu. Visus šio žurnalo elektroninius dokumentus reikės saugoti pagal nustatytus dokumentų saugojimo reikalavimus. Saugi prieiga turės būti suteikiama ir prieinama visiems statybos dalyviams ir institucijų atstovams.

Pažymėtina, kad norintieji pildyti popierinį statybos darbų žurnalą ir toliau galės juo naudotis.

Dar viena siūloma pataisa – pakeisti Statybos darbų žurnalo pildymo tvarkos apraše pateiktas formas, susijusias su statinio statyboje naudojamų produktų atitikties dokumentų registravimu.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video