Simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtos naujojo VU Chemijos ir geomokslų fakulteto statybos

Simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtos naujojo VU Chemijos ir geomokslų fakulteto statybos

original 20250521 Kapsule1

Vilniaus universiteto (VU) Saulėtekio mokslo slėnyje simboline kapsulės įkasimo ceremonija oficialiai pradedamos naujojo VU Chemijos ir geomokslų fakulteto statybos.

Šiame pastate įsikurs Chemijos ir geomokslų fakultetas ir VU Gyvybės mokslų centro Transliacinis genų technologijų kompetencijų centras. Daugiau kaip 12 tūkst. kvadratinių metrų teritorijoje bus sukurta moderni, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti, chemijos, biochemijos, farmacinės, nanomedžiagų chemijos specialistams rengti būtina eksperimentinė bazė ir infrastruktūra. Ši nauja erdvė užtikrins sėkmingą ir sklandų tarptautinių mokslo ir technologijų projektų vykdymą ir įgyvendinimą, siekiant sėkmingai konkuruoti Europos ir pasauliniu mastu, rašoma universiteto pranešime spaudai.

Į naująjį penkių aukštų pastatą planuojama perkelti visas šešias VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto katedras. Keturiuose pastato aukštuose suplanuotas auditorijų kompleksas, administracinės patalpos ir laboratorijų erdvės.

Projekto autoriai – „Architektūros linija“. Stato „Veikmės statyba“.

vu chemijos fakultetas scaled
„Architektūros linija“ vizualizacija

Naujas pastatas – naujos galimybės 

Naujajame pastate devynios auditorijos bus skirtos bakalauro ir magistrantūros studijoms, čia įsikurs penkios mokomosios laboratorijos, skirtos studentų laboratoriniams darbams studijų metu. Į naująjį pastatą taip pat persikels 14 savarankiškų mokslinių grupių, kurių tyrimų tematikos ir vykdomi moksliniai projektai – ne tik iš chemijos srities, bet ir tarpdisciplininiai, apjungiant fizikos, biomedicinos, geologijos, farmacijos mokslo kryptis.

Suplanuotose laboratorijose bus vykdomi moksliniai tyrimai supramolekulių, sintetinių kofaktorių, foto- ir elektroaktyvių organinių medžiagų, šepetinių polimerų, elastomerų, imuninių jutiklių, funkciškai aktyvių nanodalelių, daugiakomponenčių metalų oksidų, plonasluoksnių funkcinių medžiagų ir kitose aktualiose temose.

vu chemijos fakultetas 39231 scaled
„Architektūros linija“ vizualizacija

Reikšminga tarpdisciplininė partnerystė

Penktajame pastato aukšte įsikurs Transliacinis genų technologijų centras, kuris sujungs pažangiausios mokslinės įrangos klasterius ir tarpkryptinę ekspertinę mokslininkų patirtį genų redagavimo, genomikos, bioinformatikos, ląstelių technologijų ir kitose srityse.

„Tai bus erdvė, kur mokslininkai bendradarbiaudami kurs pažangias technologijas, skirtas paveldimų genetinių ir onkologinių ligų diagnostikai bei gydymui. Tokia partnerystė tarp chemijos ir gyvybės mokslų tyrėjų ne tik skatins naujus fundamentinius atradimus, bet ir leis greičiau perkelti mokslinius rezultatus į praktinius sprendimus, svarbius žmogaus sveikatai“, – sako VU Gyvybės mokslų centro prof. Virginijus Šikšnys.

„Dar daugiau – Saulėtekyje įsikūrus chemikams, čia susitelks stipriausios Lietuvos mokslinės pajėgos, dirbančios fizikos, chemijos ir gyvybės mokslų srityse. Tokia mokslo koncentracija stiprins tarptautinį matomumą, padės pritraukti talentingus studentus iš Lietuvos ir užsienio bei skatins verslo investicijas į mokslinius tyrimus ir inovacijas“, – priduria profesorius.

Tikimasi, kad šio centro atsiradimas padidins Lietuvos mokslininkų konkurencingumą bei pritrauks tarptautinius partnerius – biotechnologijų ir farmacijos įmones. Moderni įranga ir sukauptos įvairių sričių žinios taip pat sudarys palankias sąlygas kurtis startuoliams ir užtikrins tvarią kompetencijų centro plėtrą ateityje.

Naujojo pastato statybos darbus planuojama baigti 2026 m. III ketvirtį.

Temos: architektūros linija, Veikmės statyba, VU Chemijos ir geomokslų fakultetas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai