Top Baneris

Silpnaregiams ir akliesiems – lengvesnio judėjimo galimybė

2017 birželio 26 d.
Įmonės „Gelgaudiškio gelžbetonis“ nuotr.
Įmonės „Gelgaudiškio gelžbetonis“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sparčiai tobulėjant technologijoms keičiasi ir visuomenės poreikiai. Pavyzdžiui, regėjimo negalią turintys žmonės gyvena ir dirba nebe užsidarę, bet greta sveikųjų, kasdien vaikšto tomis pat gatvėmis, kuriomis vaikšto ir regintieji, lankosi tuose pat prekybos centruose ar viešosios paskirties įstaigose, be kurių neapsieina ir gerai matantys žmonės. Vis dėlto nors regėjimo negalią turintys žmonės noriai renkasi integraciją į bendruomenę, esama fizinė aplinka jiems nepritaikyta, sukelia sunkumų judant, taip pat yra pavojinga.

Gelžbetonio konstrukcijų gamybos įmonė „Gelgaudiškio gelžbetonis“, pasitelkusi šiuolaikinius mokslo ir technikos pasiekimus, pasiūlė išeitį akliesiems bei silpnaregiams, keliaujantiems visuomeniniu transportu. Rinkai siūloma naujiena – neįgaliesiems pritaikytos plokštės autobusų stotelėms.

Įmonės „Gelgaudiškio gelžbetonis“ nuotr.Bendrovės direktoriaus Edmundo Rinkevičiaus žodžiais, įgyvendindama šią idėją bendrovė žmonėms su regėjimo negalia siekia ne tik padėti sėkmingai integruotis į visuomenę, bet ir užtikrinti kasdienį saugumą keliaujant. Vis dėlto labai svarbu, kad apie šį bendrovės sprendimą išgirstų už visuomeninio transporto stotelių įrengimą ir saugumą atsakingos įmonės bei institucijos.

Neįgaliesiems pritaikytos plokštės skirtos įrengti autobusų ir troleibusų stoteles. Pagrindinis gaminio privalumas – plokštės nudažytos kontrastinga geltona spalva, kuri padeda silpnaregiams paprasčiau orientuotis aplinkoje, specialiai suformuoti iškilimai leidžia neįgaliesiems lengviau atskirti, kur yra visuomeninio transporto sustojimo ir keleivių įlaipinimo vietos.

Gaminio matmenys – 80 x 1000 x 2000 mm. Komplektą sudaro pakilimo ir nusileidimo plokštės, pagrindinės plokštės, taip pat pailgintos plokštės su įdėtinėmis detalėmis, skirtos pritvirtinti suolams.

Vedimo ir įspėjamųjų juostų plotis – 600 mm. Į plokštes integruotos vedimo ir įspėjimo zonos atitinka šiuolaikinius neįgaliųjų poreikius.

Bene pagrindinis šio gaminio privalumas – greitas ir paprastas montavimas statybų aikštelėje.

Įmonės „Gelgaudiškio gelžbetonis“ nuotr.

glg_logo

UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis”

Taikos g. 76A, Gelgaudiškis.
Tel. +370 345 55314
El. p. betonas@glg.lt
www.glg.lt

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video