Top Baneris

Šiauliuose po kelerių metų turėtų iškilti futbolo ir regbio maniežas

2023 rugpjūčio 7 d.
20230612916A7857
E. Ovčarenko/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiauliuose, šalia miesto arenos, per  dvejus–trejus metus turėtų iškilti dengtas 1 tūkst. sėdimų vietų futbolo ir regbio maniežas. 

Pasak Šiaulių savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo Gintaro Jasiūno, maniežo statybos rangovo konkursą planuojama skelbti rugpjūtį arba rugsėjo pradžioje. 

„Toks planas (maniežą pastatyti – BNS) 2025–2026 metais. (Priklausys – BNS) kaip seksis su finansais, statybų eiga, pirkimais. Vis tiek pirkimą (…) jau netrukus turėtume paskelbti, galbūt rugpjūčio mėnesį ar rugsėjo pradžioje“, – BNS sakė G. Jasiūnas. 

Jo teigimu, preliminariais skaičiavimais, maniežo statyba turėtų kainuoti apie 22–23 mln. eurų (su PVM).

Pasak G. Jasiūno, 40–50 proc. statyboms reikalingų lėšų tikimasi gauti iš Europos Sąjungos fondų, 2 mln. eurų jau yra skirti iš valstybės biudžeto, o likusią sumą – apie 10–11 mln. eurų – turėtų skirti savivaldybė. 

„Grubiai tariant, manome, kad Europos Sąjungos lėšos (…) būtų apie 10 milijonų (eurų – BNS), valstybės – du milijonai (eurų – BNS), tai likusi dalis savivaldybės lėšos“, – kalbėjo G. Jasiūnas. 

Jo teigimu, uždaras futbolo ir regbio maniežas miestui reikalingas dėl šių sporto šakų populiarumo bei joms būdingo sezoniškumo. 

„Pas mus šios dvi sporto šakos yra itin populiarios, tikrai užima didelę bendruomenės dalį. Sakykime, (mieste yra – BNS) apie 1,5 tūkstančio žmonių, kurie reguliariai mėgėjiškai ir nemėgėjiškai užsiima regbiu ir futbolu“, – teigė G. Jasiūnas.

„Ir tas sezoniškumas (…) gal pirmas prioritetas. (…) Kokius mes pasiekimus Lietuvoje galime turėti, jeigu žiemą negalime treniruotis“, – pridūrė jis. 

Pasak G. Jasiūno, manieže rytais taip pat vyktų miesto švietimo įstaigų kūno kultūros pamokos. Kaip būtų valdomas objektas, dar nenuspręsta – neatmetama, jog jį galėtų valdyti Šiaulių futbolo akademija. 

Pernai birželį Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbė, jog iki 2025 metų Lietuvoje bus įrengti penki nauji dengti futbolo maniežai – be Šiaulių, jie turėtų atsirasti ir Panevėžyje, Klaipėdoje, Kauno mieste ir rajone. 

Šiuo metu tokius maniežus kol kas turi trys savivaldybės: Marijampolė ir Kaunas po vieną, Vilnius – tris.

Pernai skelbta, jog visų maniežų statyboms Lietuvoje 2022–2025 metais numatyta 8 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video