Top Baneris

Šiaulių Prisikėlimo aikštės tvarkytojai turės spręsti sudėtingą klausimą

2017 birželio 5 d.
Šiaulių savivaldybės nuotr.
Šiaulių savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiaulių savivaldybėje susitikę Kultūros ir Užsienio reikalų ministerijų, Kultūros paveldo departamento atstovai diskutavo apie galimybes tvarkyti Prisikėlimo aikštės pakraštyje esančių karių kapų teritoriją. Susitikimo dalyviai neprieštaravo, kad vykdant visos aikštės rekonstrukciją, reikėtų sutvarkyti ir palaidojimų zoną, tačiau dėl konkretesnių sprendinių dar nekalbėta.

Į pasitarimą Šiauliuose su miesto savivaldybės vadovais susirinko visų suinteresuotų institucijų atstovai. Diskusijoje dėl karių kapų sutvarkymo galimybių dalyvavo užsienio reikalų (URM) viceministras Darius Skusevičius, URM Rytų kaimynystės politikos departamento atstovai, kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius ir Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė su komanda.

Esamą situaciją svečiams pristatė Savivaldybės Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos specialistai, su teritorijos pertvarkymo galimybėmis supažindino Prisikėlimo aikštės projekto autorius, architektas Vytenis Rudokas. Pasak architekto, sovietinių karių palaidojimo vietos neįmanoma priderinti prie to, ką matysime ateityje sutvarkius visą aikštę.

Vytenis Rudokas.

Vytenis Rudokas.

„Visa, kas yra ant žemės, nėra jokia paminklosauginė vertybė, vertybė yra tik patys palaidojimai. Čia nėra kapinės, čia – palaidojimo vieta. Todėl geriausiu atveju, šią teritoriją reikėtų traktuoti kaip memorialą, bet ne kaip kapines“, – įsitikinęs autorius V. Rudokas.

Anot užsienio reikalų viceministro Dariaus Skusevičiaus, šio susitikimo metu palaikų iškėlimo galimybė nebuvo svarstoma.

Darius Skusevičius.

Darius Skusevičius.

„Kad šią vietą reikią sutvarkyti, niekas neabejoja. Yra užsienio valstybėms svarbių objektų tvarkymo tvarka, tad ja vadovaujantis, dvi ministerijos, Kultūros paveldo departamentas ir savivaldybė turės rasti bendrą sprendimą“, – komentavo URM viceministras.

Miesto vadovas patvirtino, kad artimiausiu metu reiks suformuoti keletą karių kapų sutvarkymo sprendinių, o tada iš jų išrinkti tinkamiausią.

Artūras Visockas.

Artūras Visockas.

„Viskas bus daroma laikantis Lietuvos įstatymų. Palaikai, mano nuomone, neturėtų būti liečiami, bet galėtų būti keičiama tai, kas yra virš žemės. Reikia tik surasti teisingas atminties įamžinimo formas“, – po susitikimo sakė Šiaulių meras Artūras Visockas.

Visos Prisikėlimo aikštės techninis projektas, išskyrus karių kapų zoną, yra patvirtintas, artimiausiu metu bus skelbiamas rangos konkursas. Jei procesai vyktų sklandžiai, centrinės Šiaulių aikštės rekonstrukcija galėtų prasidėti kitą pavasarį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video