Top Baneris

Šiaulių pietinio bulvaro tvarkymą komplikuoja žemės klausimai

2023 liepos 31 d.
246458
T. Urbelionio/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiaulių valdžios planus visiškai rekonstruoti pietinėje miesto dalyje, Dainų mikrorajone, esantį pėsčiųjų bulvarą komplikuoja diskusijos dėl privataus žemės sklypo nuosavybės. 

Dabar dvi – rekonstruotą ir nerekonstruotą – bulvaro atkarpas skiria Lyros gatvėje esančio prekybos centro automobilių  aikštelės – dalį jos savivaldybė iš įmonės „Šiaulių lyra“ nori perimti visuomenės poreikiams.  

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio, rekonstruojant pėsčiųjų taką norima atkurti ir jo vientisumą. 

„Kai miesto taryba priėmė sprendimą dėl šio vientiso koridoriaus suformavimo, mes tai ir darome ir dėl to mes negalime atsisakyti tos idėjos. Aišku, galima atskirai daryti (rekonstruoti bulvaro atkarpas – BNS), bet to vientisumo mes nepasieksime“, – BNS teigė A. Bartulis. 

20181012 185431
Šiaulių m. savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis. V. Balkūno/BNS nuotr.

„Jeigu padarysime du takus, natūraliai prasidės dviračių judėjimas per Lyros prekybos centro teritoriją, o ten saugiai dviratininkams ir pėstiesiems judėti (galimybės – BNS) nelabai yra. Todėl norime viską išspręsti kompleksiškai“, – teigė vienas Šiaulių miesto vadovų. 

Vis dėlto savivaldybės prašymą pradėti sklypo paėmimą visuomenės poreikiams pernai gegužę atmetė Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT). Liepos pradžioje savivaldybės skundą atmetė Vilniaus apygardos administracinis teismas. 

Pasak teismo, NŽT pateiktuose dokumentuose savivaldybė nenurodė sklypo vietos bei ploto, taip pat neišnagrinėjo kitų galimų alternatyvų, pavyzdžiui, nutiesti pėsčiųjų tako atkarpą per šalia sklypo esančią savivaldybės aikštelę.

A. Bartulis tikino, jog savivaldybė teismo sprendimo neskųs, o atsižvelgusi į pastabas iš naujo kreipsis į NŽT. Jo teigimu, imtis žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūrų nuspręsta nuogąstaujant, jog sklypo savininkas jį gali bandyti parduoti didesne nei rinkos kaina. 

„Mes norime taupyti savivaldybės lėšas. Jeigu išeitume į derybas su privatininku, kurio tai buvo aikštelė, labai tikėtina, kad jis iš karto kalbės apie kainą, kuri, leisiu sau įtarti, būtų uždidinta“, – aiškino A. Bartulis. 

Anot jo, NŽT nustačius žemės dalies rinkos kainą savivaldybė būtų ją pasiruošusi sumokėti sklypo savininkui. 

Administracijos direktorius tikisi, kad išsprendus problemą per dvejus–trejus metus bus rekonstruota ir likusi tarp Lyros bei Architektų gatvių esanti bulvaro atkarpa. 

„Manau, kad mes per dvejus–trejus metus išsprendę ir tą (bulvarą – BNS) pro Lyros prekybos prekybos centrą vientisumo atstatymą, galėtume jau miestui atiduoti visą šitą buvusį gražų pėsčiųjų ir dviračių taką“, – teigė A. Bartulis. 

Jis nesiryžo prognozuoti, kiek galėtų kainuoti likusios bulvaro dalies rekonstrukcija. 

Šiuo metu už 941 tūkst. eurų baigiama rekonstruoti bulvaro atkarpa tarp Aido ir Lyros gatvių: įrengti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, suoliukai, vaikų žaidimų erdvės, sumontuotas naujas apšvietimas bei inžinerinės komunikacijos, o iki rugpjūčio planuojama įrengti ir fontaną.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video