Top Baneris

Šiaulių miesto savivaldybė prašo jų kontrolei perleisti Didždvario rūmus

2022 rugpjūčio 10 d.
zubovu didzdvario rumai 1
Pasidalykite straipsniu

Šiauliuose Aušros alėjoje esantys Didždvario rūmai kol kas priklauso Vilniaus Universitetui, kuris pastatą perėmė su kitu buvusio Šiaulių universiteto (ŠU) valdytu turtu. Universitetas studijų reikmėms rūmų nenaudoja, tačiau perduoti miestui delsia. Garsios didikų Zubovų giminės atstovai, kurių protėviai buvo šių rūmų savininkai, yra išreiškę savo valią, kad kultūros vertybė turi tarnauti miesto reikmėms.

Nors Zubovų palikuonys giminei priklausiusius rūmus norėtų matyti atnaujintus, įveiklintus ir tarnaujančius miesto poreikiams, pastatas kol kas stovi tuščias ir neremontuojamas. Šiaulių miesto iniciatyva, atnaujinant Aušros alėją, prie rūmų sutvarkyta aplinka, o šiuo metu tvarkomas už pastato esantis vadinamasis Zubovų parkas. Formuojama angliško stiliaus parko takų sistema su pabrėžta kaštonų alėja, atnaujinamos dangos, atsiras nauji suoleliai, apšvietimas.

Tačiau dvaro rūmų perdavimo procesas stovi vietoje. Dar 2019 metų gruodį Šiaulių miesto savivaldybės taryba pritarė pastato perėmimui kultūros reikmėms. Gavęs Savivaldybės užklausimą, Vilniaus universitetas (VU) informavo, kad dėl kultūros paveldo objekto perdavimo spręs tik užbaigęs Šiaulių universiteto valdyto turto perėmimo procedūras. 2021 metų lapkritį Savivaldybės meras A. Visockas vėl kreipėsi į VU dėl pastato perdavimo, tačiau atsakymas nebuvo gautas. Savivaldybės žiniomis, buvusio ŠU turto perėmimo procedūros jau yra baigtos.

„Savivaldybė, atsižvelgdama į tai, kad nesulaukia Jūsų įstaigos pozicijos dėl valstybei nuosavybės teise priklausančių Šiaulių dvaro sodybos perdavimo, pakartotinai prašo svarstyti klausimą. Atkreipiame dėmesį, kad jau pradedamas 2023 m. Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto planavimo procesas, todėl Savivaldybei ypač svarbus Jūsų įstaigos sprendimas“, – rašoma Šiaulių mero Artūro Visocko rašte VU vadovybei.

Planuojant 2023 m. Savivaldybės biudžetą, į jį būtų įtrauktos ir dvaro pastato priežiūrai bei išlaikymui reikalingos lėšos.  

Rugpjūčio 9 d. įvyko pirmasis Šiaulių mero inicijuoto darbinių posėdžių ciklo pasitarimas. Į bendrą darbinę komandą bus kviečiami Vyriausybės, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Turto banko, Vilniaus universiteto atstovai. Didždvario rūmų perdavimo miestui klausimą tikimasi išspręsti dar šį rudenį.  


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video