Top Baneris

Šiaulių miesto plėtrai – 55 mln. eurų injekcija

2016 rugpjūčio 9 d.
Šiaulių savivaldybės nuotr.
Šiaulių savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiaulių miesto integruotos teritorijų vystymo (ITV) programos tikslas – didinti miesto patrauklumą investuotojams ir gyventojams. Tam numatyta skirti daugiau nei 55 mln. eurų. Iš jų bemaž 46 mln. eurų – Europos Sąjungos (ES) lėšos, likusioji dalis – valstybės, savivaldybės lėšos ir privačios investicijos.

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas neabejoja, kad, įgyvendinus visas programos priemones, gilias pramonės ir kultūros tradicijas turėjęs miestas turėtų įgauti naują kvėpavimą, čia bus ne tik patogiau gyventi, bet ir atsiras, ką veikti, galiausiai, miestas vėl taps patrauklus jaunimui ar verslą kuriantiems žmonėms.

Šiaulių miesto savivaldybės parengtoje ir su ministerijomis suderintoje programoje buvo išskirta tikslinė investicijų teritorija – centrinė Šiaulių dalis. Neabejojama, kad jos sutvarkymas nulems tolesnį miesto augimą ir atvers daugiau galimybių. Kol kas miesto centras nėra patrauklus gyventojams ir verslui, čia didžiausia aplinkos tarša, daug apleistų pastatų, fiksuojama viešosios tvarkos pažeidimų.

Vienas didžiausių projektų, kurio finansavimą administruos Vidaus reikalų ministerija (VRM), daugiau nei 5 mln. eurų vertės Prisikėlimo aikštės, jos jungčių ir prieigų rekonstrukcija. Projektas apims į Prisikėlimo aikštę vedančių gatvių ir teritorijų rekonstrukciją, aikštės lankytojų sambūriams bei renginiams reikalingos infrastruktūros įrengimą, aikštės dangos atnaujinimą, pėsčiųjų takų pertvarkymą, universalių lauko žaidimų įvairaus amžiaus vaikams aikštelių įrengimą, automobilių stovėjimo aikštelių įrengimą, apšvietimo infrastruktūros plėtrą, želdynų sutvarkymą, mažosios architektūros elementų įrengimą, viešojo transporto sistemos prieinamumo tobulinimą ir saugaus eismo priemonių diegimą, teritorijos pritaikymą neįgaliųjų poreikiams.

Rekonstruojamas bus ir Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvaras bei amfiteatras (darbams numatyti kone 4 mln. eurų). Bus atnaujintos kelių gatvių atkarpos, įrengtos automobilių stovėjimo ir universalių lauko žaidimų įvairaus amžiaus vaikams aikštelės, atnaujinti fontanai, amfiteatre įrengta sėdimų vietų, renovuotas apšvietimas, sutvarkyti želdiniai, įrengta mažosios architektūros elementų.

Rekonstruojant viešuosius pastatus ir viešųjų erdvių prieigas Aušros alėjoje (nuo Žemaitės g. iki Varpo g.), bus atnaujintos viešosios erdvės prie kamerinės salės „Polifonija“, Povilo Višinskio viešosios bibliotekos, Šiaulių kultūros centro, Centrinio ir Didždvario parkų ir jas jungianti Aušros alėjos dalis (skirta maždaug 2 mln. eurų).

Taip pat bus tvarkomi centrinis ir Didždvario parkai bei jų prieigos (daugiau nei 2,5 mln. eurų), plėtojama Talkšos ežero pakrantė (bemaž 3 mln. eurų), modernizuojamos viešosios erdvės ir gyvenamoji aplinka teritorijoje, besiribojančioje su Draugystės prospektu, Vytauto gatve, P. Višinskio gatve ir Dubijos gatve (bemaž 3 mln. eurų).

Jaunimo poreikiams bus pritaikytos P. Višinskio gatvės viešosios erdvės, kapitalinio remonto sulauks ir Saulės laikrodžio aikštė.

Iš Šiauliams skirtų 46 mln. eurų VRM dalis – daugiau nei 20 mln. eurų. Dali projektų Šiauliuose finansuos Aplinkos, Kultūros, Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

Į integruotą teritorijų plėtrą penkiuose Lietuvos didmiesčiuose ir dešimtyje regionų numatyta investuoti daugiau kaip 700 mln. eurų ES paramos. Vien per VRM administruojamas priemones planuojama išdalyti 340 mln. eurų.

Vidaus reikalų ministerijos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video