Šiauliai ims naudoti sąvartyne susidarančias biodujas

Šiauliai ims naudoti sąvartyne susidarančias biodujas

biodujos
G. Šiupario nuotr.

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne iš pūvančių šiukšlių susidarančios biodujos netrukus bus pradėtos deginti bendrovės „Šiaulių vandenys“ dumblo apdorojimo įrenginių kogeneracinėje jėgainėje. Iš deginamų biodujų pagaminta šilumos ir elektros energija bus panaudojama dumblo apdorojimo bei nuotekų valyklos procesams.

Sutartį dėl biodujų tiekimo iš sąvartyno „Šiaulių vandenys“ su UAB „Enodus“ ir jos jungtinės veiklos partneriu UAB „Envija ES“ pasirašė birželio 14 dieną.

Dujoms transportuoti iki nuotekų valyklos jau yra nutiesta 3 km trasa. Po sutarties pasirašymo tiekėjas per 6 mėnesius prijungs dujotiekį prie bendrovės biodujų sistemos, atliks esamos įrangos pakeitimus, sumontuos biodujų apskaitos prietaisą ir integruos jį į bendrą technologinių procesų valdymo sistemą. Atlikus reikalingus pakeitimus, biodujų tiekimą iš sąvartyno planuojama pradėti šią žiemą.

Bendrovei „Šiaulių vandenys“ dujos reikalingos šilumos ir elektros energijai gaminti. Šiluma naudojama dumblo pūdytuvams šildyti bei apdorotam dumblui džiovinti, o elektra tiekiama nuotekų valyklos procesui. Dalį reikalingų dujų „Šiaulių vandenys“ išgauna pūdydama nuotekų dumblą – per mėnesį apie 70-80 tūkst. kub. m. Iš pūdymo procese susidariusių biodujų bendrovė pasigamina iki 30 proc. reikalingos šilumos ir iki 50 proc. elektros energijos. Bendrovei „Šiaulių vandenys“ ypač aktualu pasigaminti visą reikalingą šilumos energijos kiekį, todėl trūkstant energijos įmonė buvo priversta kas mėnesį pirkti apie 40–50 tūkst. kub. m gamtinių dujų.

Dabar bendrovei nebereikės pirkti gamtinių dujų. Iš sąvartyno tiekiamos biodujos UAB „Šiaulių vandenys“ kainuos pigiau nei gamtinės dujos – taip tikimasi sumažinti patiriamas sąnaudas.

Bendradarbiaudamos Šiaulių miesto savivaldybė ir privatus investuotojas efektyviai panaudos atsinaujinančius energijos išteklius. Tai yra svarbu tiek mažinant priklausomybę nuo energijos išteklių importo ir įgyvendinant valstybės energetikos politikos tikslus, tiek kovojant su pasauliniu atšilimu, taip ilgainiui sukuriant tvirtą pagrindą visos valstybės socialinei gerovei.

G. Šiupario nuotr.

UAB „Šiaulių vandenys“ inf.

Temos: Atsinaujinantys energijos šaltiniai, Biodujos, Kogeneracinė jėgainė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai