Top Baneris

Šiandien paaiškės, kas pretenduoja rengti LNDT rekonstrukcijos projektą

2016 rugpjūčio 4 d.
LNDT nuotr.
LNDT nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiandien, rugpjūčio 4-ąją, paaiškės Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) pastato rekonstrukcijos ir modernizavimo darbų tarptautiniam atviram konkursui pateikti projektai. LNDT tikisi 2018 metais – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio proga – žiūrovus pakviesti į iš dalies rekonstruotas teatro patalpas. Teatras dabartinėse patalpose Gedimino pr. 4 dirba nuo 1981 metų. Nuo to laiko vidaus ir lauko inžinerinės sistemos nebuvo tvarkytos.

Konkurso dalyvių pasiūlymai bus vertinami ekonominio naudingumo būdu – laimėtoją lems ne mažiausia darbų ir paslaugų kaina, tačiau geriausią ir priimtiniausią teatrui idėją pasiūlęs tiekėjas. Projektų vertinimui teatras į pagalbą pasitelks ekspertus, savo sričių specialistus.

Pagal teatro parengtą investicijų projektą, pastato rekonstrukcijai bei modernizavimui reikėtų 15,5 mln. eurų. Už tuos pinigus būtų atliekami viso pastato lauko ir vidaus inžinerinių sistemų atnaujinimo ir Mažosios salės statybos darbai. Šiuo metu žiūrovai susiduria su nepatogumu mėgindami į Mažąją salę patekti atėję per senamiesčio kiemus. Vienas didžiausių rekonstrukcijos projekto darbų ir būtų naujos Mažosios salės statyba, tuomet žiūrovai tiek Didžiąją, tiek Mažąją sales pasiektų per vieną – centrinį įėjimą. Nauja Mažoji salė taip pat taptų prieinama ir neįgaliesiems. Rekonstruotose patalpose žiūrovų patogumui būtų sutvarkytos ne tik salių vėdinimo sistemos, bet ir įrengtos naujos rūbinės, WC patalpos.

Įgyvendinus visą šį projektą bus aiškiai atskirtos kūrybinės, gamybinės ir administracinės erdvės, dėl to ženkliai pagerės vidinė logistika.

„Renovaciją finansuos Kultūros bei Energetikos ministerijos. Planuojama projekto trukmė – 5 metai. Vykdant darbus teatro veikla nesustos, ir toliau bus statomi spektakliai. Laikinai uždarius sales ir centrinį įėjimą spektaklius rodysime kitose Vilniaus erdvėse ir organizuosime daugiau gastrolių. Šiuo metu aktyviai ieškome naujų erdvių repeticijoms ir spektaklių rodymui Vilniuje ir kituose miestuose. Tikimės, kad 2018 metais, kai Lietuva minės Lietuvos nepriklausomybės 100-metį, o LNDT pradės 79-ąjį sezoną, žiūrovus galėsime pakviesti į jau iš dalies atnaujintas teatro patalpas“, – LNDT generalinio direktoriaus pavaduotoja Aušra Jolanta Pliaugienė.

Darbai perkami siekiant įgyvendinti projektą „Lietuvos nacionalinio dramos teatro renovacija ir modernizavimas“, kuris planuojamas finansuoti 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų (Europos regioninės plėtros fondo (toliau – ERPF)) investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ 04.3.1-VIPA-V-101 priemonės „Valstybei nuosavybės teise priklausančių pastatų atnaujinimas“ lėšomis; 2014-2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų (ERPF) investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ 07.1.1-CPVA-V-304 priemonės „Modernizuoti kultūros infrastruktūrą“ lėšomis; Valstybės kapitalo investicijų programos ir/arba kitų šaltinių lėšomis, nuosavomis lėšomis.

Rekonstruojant bei modernizuojant teatro pastatą projektuotojų galimybes ribos griežti paminklosaugos reikalavimai.

LNDT inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video