Top Baneris

Šeškinės gyventojai turi pastabų revitalizacijos projektui

2021 sausio 18 d.
seskine 3
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Bendrovė „Eventus Pro“ sausio 18 d. rengiasi per viešą transliaciją pristatyti neužstatytame sklype Šeškinėje, Gelvonų g. 64, planuojamą daugiabučių gyvenamųjų namų statybos projektą, kur aplinkinių gyventojų pastabas tikisi išgirsti ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Pasak Vilniaus miesto vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio, projektinių pasiūlymų stadija bendruomenėms, suinteresuotoms projektais kaimynystėje, yra parankiausias laikas suformuluoti savo lūkesčius. Kaip tik tame etape ir savivaldybė gali efektyviausiai veikti ne tik kaip projektinių pasiūlymų vertintojas ir derintojas, bet ir tarpininkas diskusijose tarp bendruomenės ir nekilnojamojo turto vystytojo.

„Savivaldybę jau pasiekė pirmosios gyventojų pastabos viešai skelbiamai projektinei medžiagai, susidarė įspūdis, kad tai nėra tiesiog bandymas išvengti greta bet kokių statybų, o natūralus ir adekvatus noras siekti, kad nauja kaimynystė ne pablogintų jų gyvenamąją aplinką, o kaip tik pagerintų. Tuo suinteresuota ir savivaldybė“, – sakė M. Pakalnis.

Projektinėje medžiagoje pristatomi 6183 kv. m ploto sklype suprojektuoti du 5-7 ir 8-9 aukštų daugiabučių gyvenamųjų namų korpusai, kuriuose turėtų būti įrengti iš viso 143 butai. Projektuojama remiantis sklypui galiojančiais Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano sprendiniais, taip pat 2019 m. parengtu „Šeškinės kvartalo fragmento tarp Ukmergės, Šeškinės ir Paberžės gatvių perspektyvinio atnaujinimo (revitalizacijos) planu“.

seskine 2
seskine 4
seskine 1

Gyventojai turi pastabų revitalizacijos projektui, kuriame, jų vertinimu, neadekvačiai prastai įvertinta jų laisvalaikiu mielai eksploatuojama aplinka, kur yra ir futbolo, krepšinio bei tinklinio aikštelės ir tikimasi jų išsaugojimo ir atnaujinimo.

Teritorijoje, kurioje dominuoja penkių aukštų gyvenamieji namai, yra vienas 13 aukštų ir vienas 6 aukštų namas, gyventojai tikisi žemesnių, nei planuojama, statinių, kritikuoja planus įrengti įvažiavimą prie naujų daugiabučių iš Šeškinės gatvės arba užstatytų teritorijų vidiniais pravažiavimais.

Gyventojų netenkina ir vystytojų planai vienam butui įrengti po vieną automobilių stovėjimo vietą – nuogąstaujama, kad visi netilpusieji į šią kvotą atsiras ir taip užgrūstuose jų kiemuose. Būsimų daugiabučių kaimynai norėtų, kad greta atsirastų požeminis parkingas, o teritorijoje būtų išsaugota kuo daugiau žaliųjų plotų ir laisvalaikio leidimo vietų, pirmiausia – vaikų žaidimo aikštelių. Bendruomenė kritikuoja ir planus būsimų daugiabučių sklypą aptverti nuo kaimyninių sklypų.

„Projektą atidžiai vertinsime, jau dabar matau galimų patobulinimų, todėl dirbsime su projekto architektais, kad jis kuo labiau tiktų visoms suinteresuotoms pusėms. Nauja gatvė pagerintų esamų gyventojų aplinką, sukurtų jiems bendruomeniškas uždaras žaliąsias zonas, todėl turime apie tai kalbėtis su visais projekto kaimynais. Tikiu, kad kalbėdamiesi rasime kompromisą, tinkantį visoms pusėms“, – teigė vyriausiais miesto architektas M. Pakalnis.

Daugiau informacijos rasite čia 

Viešasis susirinkimas planuojamas šiandien, sausio 18 d., 15 val., nuotoliniu būdu. Nuoroda į rengiamo susirinkimo transliaciją: http://gelvonu64.zoomtv.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video