Top Baneris

Sertifikavimo išimtys leis apsirūpinti trūkstama žaliava – armatūriniu plienu

2022 gegužės 19 d.
Armatūrinis plienas sertifikavimas
Pasidalykite straipsniu

Įsigalioja išimtys, numatančios kad iki 2023 m. sausio 1 d. neturintis darniųjų techninių specifikacijų dviejų rūšių armatūrinis plienas – suvirinamasis ir iš anksto įtempiamas – gali būti tiekiami Lietuvos rinkai jų nesertifikuojant Lietuvos sertifikavimo įstaigoje. Tačiau šie produktai turi būti sertifikuoti bent vienoje iš Europos Sąjungos šalių ar Europos laisvosios prekybos asociacijos paskirtoje ar akredituotoje sertifikavimo įstaigoje. Šie plieno gaminiai gali būti naudojami statant statinius iki 2023 m. birželio 1 d.

Statybos produkcijos sertifikavimo centrui sustabdžius visų Rusijoje ir Baltarusijoje gaminamų statybos produktų sertifikatus bei trūkinėjant tiekimo grandinėms, statybų verslas susidūrė su sunkumais gauti statybinių medžiagų, ypač plieno gaminių.

Gegužės 18 d. pasirašytas aplinkos ministro įsakymas ir kelių įsakymų pakeitimai dėl išimčių taikymo numato, kad nurodytų plieno gaminių gamintojas ar platintojas juos tiekdamas Lietuvos rinkai turi užtikrinti, kad jie yra sertifikuoti bent vienoje iš Europos Sąjungos šalių ar Europos laisvosios prekybos asociacijos paskirtoje ar akredituotoje sertifikavimo įstaigoje.

Taip pat jis turi pateikti eksploatacinių savybių deklaraciją, kurioje turi būti nurodyta įsakymo dėl išimčių taikymo 3.2 papunktyje nurodyta informacija. Šių statybos produktų eksploatacines savybės vertinamos pagal Reglamentuojamų statybos produktų sąrašo 19.2, 19.4 papunkčiuose nurodytas esmines charakteristikas pagal statybos produkto naudojimo paskirtį.

Atkreipiame dėmesį, kad gamintojas, pasirašydamas eksploatacinių savybių deklaraciją prisiima atsakomybę už statybos produkto atitiktį deklaruotoms jo eksploatacinėms savybėms.

Pažymime, kad nurodytoms išimtims taikomos Europos Sąjungos Tarybos reglamentais numatytos sankcijos Rusijai ar Baltarusijai.

Įsakymų projektai praėjo Europos Komisijos, valstybių narių ir Pasaulio prekybos organizacijos sekretoriato notifikavimo procedūrą skubos tvarka. EK patvirtinimą pateikė gegužės 17 d., procesas šiek tiek užtruko kilus papildomų klausimų, susijusių su įsakyme dėl išimčių taikymo nurodytų statybos produktų apimtimi.

 

Šaltinis: BNS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video