Senų pastatų restauravimas: pasiruošimas ir tinkami gaminiai

Senų pastatų restauravimas: pasiruošimas ir tinkami gaminiai

pastatu restauravimas
Unsplash nuotr.

Vertingos architektūros pastatai mūsų miestų senamiesčiuose, rajonų dvarai labai dažnai reikalauja restauracijos. Statiniai ilgą laiką būna neeksploatuojami arba netinkamai prižiūrimi, pažeistais stogais ar visai be jų, pažeisti ilgalaikio aplinkos poveikio lietaus, saulės, druskų ir temperatūrų kaitos. Prieš pradedant restauravimą jų būklė būna itin prasta. Nustačius visus tokių pastatų pažeidimus, bendradarbiaujant su architektais ir konstruktoriais, rangovai, UAB „SCHOMBURG Baltic“, gali pateikti savo pasiūlymus ir medžiagas, kaip tinkamai ir patikimai restauruoti pastatų pamatus, rūsį ir fasadus.

Sutvarkius stogus, apsaugojus pastatus nuo lietaus, kitas darbas yra pamatų tvarkymas. Atsižvelgdama į tai, ar galima atkasti pamatus ir tvarkyti juos iš išorės, ar įmanomas tvarkymas tik iš vidaus, „SCHOMBURG Baltic“ parenka atitinkamus remontinius mišinius, horizontalią ir vertikalią hidroizoliacijas „AQUAFIN i380“ ir „AQUAFIN RB400“, nurodo, kurioje vietoje reikėtų įrengti vertikalią injektuojamą hidroizoliaciją, kaip užpildyti ertmes pastato sienų viduje. 

Specialistai siūlo atlikti pasiruošimo darbus ir rekomenduoja atitinkamus gaminius

Sienų remontui įmonė rekomenduoja pirmiausia atlikti užterštumo analizę: kiek jose yra sukaupta druskų nitratų ir kitų teršalų. Šiuos bandymus dažniausiai atlieka pats rangovas ar užsakovas, jei yra poreikis, tai atlikti galima „SCHOMBURG Baltic“ laboratorijoje Vokietijoje. Žinant užterštumą ir sienų sudėtį, kokios buvo naudotos rišamosios medžiagos statybos metu, ar galima naudoti sanuojančiuosius tinkus, kurių sudėtyje yra cemento, parenkama sanavimo sistema „THERMOPAL“, kuri dažniausiai susideda iš „ASOCRET M30“ (elastingo, lengvai formuojamo ir atsparaus vandeniui remontinio mišinio), ir priklausomai nuo sienų nelygumo rekomenduojamo „THERMOPAL-GP11“ lyginamojo mišinio, kuriuo vienu sluoksniu galima lyginti iki 30 mm. Kitas sistemos produktas: adheziniam sluoksniui formuoti skirtas mišinys „THERMOPAL SP“, juo reikia padengti iki 50 proc. paviršių.

Tinkavimui „SCHROMBURG Baltic“ siūlo tris sanuojančiuosius tinkus. „THERMOPAL SR24“ – daug porų savyje turintis tinkas, galintis akumuliuoti didelį kiekį druskų, esančių sienose, vieno sluoksnio storis iki 30 mm. Sanuojantieji tinkai „THERMOPL-ULTRA“ ir „THERMOPAL-ULTA White“ pasižymi dideliu elastingumu, nesusidaro trūkių džiūvant. Sanuojančiųjų tinkų paviršius niekada nebūna idealiai lygus, palyginti su paprastais kalkiniais tinkais. Norint gauti lygesnį paviršių, ypač vidaus patalpose, rekomenduojamas sanuojantysis glaistas „THERMOPAL FS33“, kuris neuždaro drėgmės garų pasišalinimo iš sienos.

Aukštos klasės kokybė

Visi sanuojantieji tinkai, remontiniai mišiniai ir hidroizoliacijos turi WTA sertifikatus, užtikrinančius galimybę restauruoti senovinius paveldo pastatus. Visi produktai pagal savo chemines ir fizikines savybes yra suderinti naudoti kartu. Paviršiams dažyti rekomenduojama naudoti kvėpuojančius dažus. Naudojant šias sistemas buvo restauruotas Jašiūnų dvaras Vilniaus rajone, Trakų muziejaus tvora, viešbutis „Europa Royale“ Druskininkuose, Valstybinis bankas Rygoje ir daugelis kitų pastatų.

PARTNERIO TURINYS

logo
Temos: AQUAFIN i380, AQUAFIN RB400, hidroizoliacija pastatam, renovuojami pastatai, Schomburg Baltic, sienų remontas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai