Top Baneris

Senosios Balsių mokyklos patalpos bus atiduotos bendruomenės veikloms

2022 rugsėjo 26 d.
senoji balsiu mokykla
Senoji Balsių mokykla. Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Senoji Balsių mokykla atgims ir taps bendruomenės traukos centru. Sutvarkius Žaliųjų ežerų gatvėje esantį pastatą jame įsikurs bendruomenės centras, vaikų ir jaunimo laisvalaikio erdvės, antrame aukšte planuojama įrengti nuotolinį Balio Dvariono muzikos mokyklos padalinį.

Bendruomenės centro teritorijoje nori baseino

Pasak Balsių bendruomenės pirmininkės Neringos Kleniauskienės, gyventojai labai aktyvūs. Bendruomenė organizuoja talkas, susitikimus, įvairius renginius, rūpinasi savo aplinka. Bendruomenė parengė futbolo stadiono projektą, kuriam aktyviai ieškojo finansavimo. Stadionas buvo įrengtas už bendruomenės ir Vilniaus miesto savivaldybės programos „Dalyvauk“ lėšas.

Balsių bendruomenė taip pat turi planų įkurti teatro grupę, užimtumo centrą vaikams ir suaugusiems, kuriame galėtų vykti keramikos, piešimo pamokos, įvairios edukacijos.

Plėsti savo veiklą bendruomenei trūksta patalpų. Balsių gyventojai jau ne vienerius metus siekia turėti bendruomenės namus, kuriuose galėtų susitikti ir vykdyti įvairias veiklas. Šiuo metu Balsių aktyvistai renkasi esamos mokyklos patalpose. Tačiau jos nėra pritaikytos organizuoti nuolatinius susitikimus, ne visada yra laisvos, nes pirmiausiai naudojamos mokyklos reikmėms.

Balsių bendruomenės centrui buvo numatytas atskiras sklypas, bet jo statybos užtruktų, o bendruomenė jau dabar ieško, kur galėtų vystyti veiklą. Esamame sklype bus galima planuoti ir kitus projektus. Bendruomenė norėtų, kad ten atsirastų baseinas, medicinos centras.

Veiklos idėjų – apsčiai

Vilniaus miesto savivaldybė bendruomenės veiklai siūlo skirti patalpas buvusioje Balsių mokykloje, esančioje adresu Žaliųjų ežerų g. 85.

Bendruomenė turi idėjų, kaip įveiklinti šias patalpas. Jose galėtų įsikurti ir veikti ne tik Balsių bendruomenė, bet ir šioje miesto dalyje veikiančios bendruomenės, t.y. Pagubės, Naujųjų Verkių, Birelių. Čia galėtų repetuoti Balsių choras, susitikinėti Balsių bočių klubas. Patalpose galėtų atsirasti ir besibaigiančių produktų paskirstymo punktas. Šiuo metu produktus bendruomenės nariai atveža gyventojams į namus. Tačiau tai nemažos išlaidos.

„Šioje miesto dalyje vyksta mažai kultūrinių renginių, veiklų. Ne visi gali ir nori vykti į centrą, ypač po darbo. Manau bendruomenės centras šią spragą kompensuotų. Visiems norisi, kad ir kultūros, užimtumo įstaigos būtų kuo arčiau namų“, – kalbėjo Balsių bendruomenės pirmininkė.

Ji mano, kad senojoje mokykloje galėtų įsikurti ir Verkių seniūnijos padalinys, nes šiuo metu jis yra Šnipiškėse, ir gyventojams, ypač senyvo amžiaus, sudėtinga į jį atvykti.

Vidų įsirengtų bendruomenė

Senas dviaukštis medinis pastatas su mūriniu priestatu įsikūręs gražioje Verkių parko  teritorijoje. Šalia yra Ežerėlių geomorfologinio draustinio takai. Buvusią mokyklą lengva pasiekti automobiliu ir viešuoju transportu – netoli yra autobusų stotelė, kitapus gatvės – automobilių aikštelė.

Iki 2011 metų čia veikė Balsių mokykla. Jai persikėlus į naują pastatą,  pastate įsikūrė Dingusių žmonių šeimų paramos centras ir jų inicijuota socialinė Emmaus krautuvėlė „Sprendžiame Kartu“. Krautuvėlėje prekiaujama dėvėtais, senoviniais daiktais, o gautos lėšos skiriamos socialinei, labdaringai veiklai. Tačiau visų 250 kv. m patalpų šiai nevyriausybinei organizacijai nereikia. Tuo įsitikino ir patalpas apžiūrėję Vilniaus savivaldybės atstovai. Patalpos apleistos, dalis jų tarnauja kaip sandėlis, laikomi įvairūs daiktai.

„Šias patalpas galima panaudoti tikrai efektyviau. Vietos atsiras visiems – ir Balsių bendruomenei, ir socialiniams verslams, ir vaikų bei jaunimo neformaliam ugdymui. Laisvalaikio, neformalaus ugdymo ir užimtumo vietų, ypač jaunimui, Balsiuose trūksta, todėl bendruomenės veikla čia būtų laukiama“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Donalda Meiželytė.

Patalpoms reikia kapitalinio remonto. Reikia sutvarkyti šių patalpų stogą, sanitarinius mazgus, apšiltinti pastatą. Medinio pastato antrąjį aukštą planuojama pritaikyti muzikos klasėms. Bendruomenei bus siūloma pagal savo poreikius įsirengti patalpų vidų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video