Top Baneris

Seno namo palėpė virto jaukiu moderniu būstu

2023 birželio 1 d.
20141125 0011Tik SA
Przemyslaw Skora nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Aušra Nyman

Objektas: būstas mansardiniame aukšte

Architektai: Dominika Trzcinska, Michal Kotlowski, „Superpozycja Architekci“ 

Metai: 2014

Senosios palėpės, jeigu pavyksta išsaugoti autentiškas stogą laikančias konstrukcijas, turi ypatingą aurą. Todėl miestų centruose esančios apleistos palėpės visuomet vilioja kūrybiškus žmones – nestandartinė erdvė yra tinkamiausia vieta pasireikšti kūrybinei vaizduotei. Siekdami panašaus tikslo, du studijos „Superpozycja Architekci“ įkūrėjai ėmėsi iššūkio seno pastato nenaudojamą palėpę Glivicėje (Lenkija) paversti visiškai nauju, šiuolaikišku butu. Kadangi ši erdvė anksčiau buvo beveik neliesti griuvėsiai, jos pertvarkymas tapo tikru iššūkiu. Pirmas žingsnis buvo įvertinti atsiversiančios erdvės galimybes ir sukurti funkcionalią sistemą, išnaudojant kuo daugiau vietos. Patalpos aukštis buvo didelis privalumas ir leido architektams suprojektuoti bei įrengti antresolę, padalytą į porą papildomų kambarių.

Siekdami sukurti daugiau erdvės ir geresnį patalpų mikroklimatą, jie numatė daug stoglangių, kurie apšvietė interjerą ir suteikė jam jaukumo bei patrauklumo.

Przemyslaw Skora nuotr.

Palėpėje buvo išnaudotas visas esamas pradinis aukštis, todėl interjeras kartu su aplinką atveriančiais langais vizualiai tapo gerokai erdvesnis. Architektai panaudojo esamas stogo konstrukcijos dalis ir atidengė senas plytas. Po demontavimo darbų išsaugotą medieną jie nusprendė pritaikyti medinių stalviršių ir stalų projektavimui. Autentiška, grubi mediena, apsupta baltos ir pilkos spalvos, sudaro kontrastą preciziškiems šiuolaikinių baldų paviršiams ir kuria ypatingą jaukumą.

Przemyslaw Skora nuotr.

Sena skalbykla buvo paversta vonios kambariu, namų apyvokos kambariu ir kita drabužine. Architektai nusprendė atidengti plytas ir vonioje, nudažyti jas grafito spalva ir atskirai įrengti vonią bei dušo kabiną. 

Pagrindiniai interjero elementai – šviesūs ir paprasti baldai, įsiliejantys į bendrą visumą. Nuotraukos ir paveikslai yra keletas stilingų detalių, praturtinančių buto dizainą.

Viršutiniame aukšte – antresolėje pro įrengtą stiklinę sieną iš miegamojo galima stebėti svetainę ir virtuvę. Čia taip pat pakako vietos nedidelei drabužinei ir sandėliukui. 

Przemyslaw Skora nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video