Top Baneris

Gyventi palėpėje? Taip, prašom! (1)

2017 rugsėjo 5 d.
Pasidalykite straipsniu

Senamiesčio privalumus žino kiekvienas miestietis: puiki lokacija, nuostabus vaizdas ir įvairios veiklos. Tad norinčių čia gyventi niekuomet netrūksta, o kiekviena laisva erdvė – išmaniai išnaudojama. Ne išimtis ir palėpės. Jos šiuo metu ypač populiarios. Ką reikia apie jas žinoti, kokių klaidų nedaryti ir kokiais kriterijais remtis jas įrengiant?

Pasak bendrovės „Jaukumo kūrėjai“ interjero dizainerių Brigitos Petravičiūtės ir Gintarės Garcios, įsirengiant palėpę būtina ekspertų pagalba. Ypač tuomet, kalbama apie nedidelę erdvę.

Pirmasis žingsnis, kurį reikia atlikti – įvertinti kokybę. Itin svarbu pasidomėti pačiu pastatu, jo stogu, pokyčių apribojimais ir galimybėmis. Atminkite, senamiestis pilnas įvairių apribojimų ir taisyklių. Interjero dizaineriams tenka aiškintis, ar gali būti pakeltas stogas, ar užtenka esamo apšiltinimo, ar yra galimybė įstatyti daugiau langų.

Antrasis žingsnis – suplanavimas. Jis, be abejonės, bene svarbiausias dalykas. Tik profesionaliai suplanuota erdvė bus kompleksiška ir komfortiška. Kokybiškas funkcinių zonų suplanavimas reikš, ar palėpėje atsiras keli kambariai, ar bus išnaudojama bendra erdvė. Be to, suplanavimas naudingas įrengiant virtuvę, miegamąjį, svetainę ir vonios kambarį.

palepes interjeras 18

Išmaniai planuojamas apšvietimas, elektra. Interjero dizainerės pateikia vizualizacijas: šios – papildomos priemonės, gebančios „nupiešti“ bendrą vaizdą ir galutinį rezultatą. Jomis ateityje remtis gali ir pats klientas. Tai savotiškos nuorodos kur, ką ir kaip pastatyti, kokius baldus, aksesuarus, užuolaidas, kilimus rinktis.

Kaip teigė interjero dizainerės, įsikuriant palėpėje svarbi kiekviena detalė. O padarytos klaidos trukdys gyvenimui ateityje.

„Dažnas palėpių minusas – nevisos jos yra erdvios. Todėl dėmesį reikia skirti net mažiausioms detalėms. Pirmiausia, šviesa. Būtinai pasidomėkite galimybėmis palėpėje įsirengti daugiau langų ar jų išdidinimo opcija. Antra, nuožulnių sienų panaudojimas. Daugelio palėpių sienos žemėja. Būtent tas vietas, kuriose negalite išsitiesti, naudokite daiktų padėjimui: spintelėms, stalčiams, komodoms ir lentynoms. Taip išnaudosite erdvę bei nesumažinsite gyvenamojo ploto. Trečia, baldai. Baldai, šiuo atveju, labai svarbūs. Dalis jų turi būti pagaminti pagal užsakymą, pritaikyti patalpai, kurioje ruošiatės gyventi. Nepagailėkite pinigų ir įdomiems daiktams: veidrodžiams, tapetams, šviestuvams. Įvairūs interjero sprendimai gali padidinti mažą erdvę, suteikti jai jaukumo“, – komentavo interjero dizainerių duetas.

palepes interjeras 16

Be to, patartina su dizaineriu pasikonsultuoti ir prieš pradedant darbus. Jis patars, kurioje vietoje įrengti vonią, kurioje vietoje statyti virtuvės baldus, ar miegamojo lovą. Šis galės pagelbėti ir dėl spalvų pasirinkimo. Palėpės nebūtinai turi būti tik šviesių spalvų ir apstatytos standartiniais baldais.

Klaidos, kurių pataria vengti – maži kambariai, dideli baldai, dirbtinė šviesa ir nereikalingi daiktai.

Dažnai įsivaizduojama, jog palėpė gali slėgti dėl žemų lubų, suspaustos erdvės. To pavyks išvengti, neapsikrovus nereikalingais daiktais, namų neapstačius masyviais baldais. Be abejo, reikėtų pasirūpinti jau anksčiau minėta šviesa.

Kadangi ši erdvė nestandartinė – jai tiks nestandartiniai papuošimai, netradiciniai sprendimai.

Parengė: Austėja Matusaitė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • agnyte00000

    2017-11-11, 0:27  

    Smagu, kai kažkada matytos vietos ateityje sukuria kažką originalaus.Juk įdėjų semtis galime visai šalia.

Rekomenduojami video