Top Baneris

Kieno interesus užgavo sostinės senamiesčio specialusis planas?

2018 vasario 7 d.
Butų pardavimai
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė dėl šiuo metu kaipsyk svarstomo Senamiesčio specialiojo plano kreiptis į Vyriausybę, Kultūros ir Aplinkos ministerijas. Savivaldybė nepritaria pateiktam svarstyti Vilniaus senamiesčio tvarkymo specialiojo plano projektui ir prašo jo skubotai netvirtinti.

Mindaugas Pakalnis.

Mindaugas Pakalnis.

„Tokiu Senamiesčio specialiuoju planu, koks jis yra dabar, iš esmės yra sustabdomos bet kokios galimybės rekonstruoti ir pertvarkyti rajone esančius pastatus – taip yra žudomas Senamiesčio gyvybingumas. Dokumentas nėra parengtas detaliai, jame yra faktinių klaidų, kuomet rodomi pastatai, kurių jau penkeri metai nebėra, tiek konceptualių klaidų, kai aiškiai Senamiesčio struktūrą ardantys pastatai yra laikomi nekilnojamojo kultūros paveldo objektais, kurie yra saugotini“, – sako Vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis.

Susirūpinta ir dėl to, jog specialusis planas rengiamas net dešimtmetį. Išnagrinėjus dabartinį Senamiesčio specialųjį planą, siūloma taisyti projekto klaidas ir tobulinti sprendinius. Be to, savivaldybės specialistai nustatė, kad specialusis planas prieštarauja galiojantiems Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonų detaliesiems planams, bendrajam miesto planui ir pažeidžia teisėtus vilniečių lūkesčius ir interesus, stabdo investicijas į Senamiesčio tvarkymą.

Vilniaus savivaldybė taip pat prašo institucijų atkreipti dėmesį, jog šio projekto viešosios konsultacijos vyksta labai formaliai, visuomenei tinkamai nepaaiškinami sprendiniai ir jų pasekmės. Todėl kreipimęsi prašoma Senamiesčio specialiojo plano svarstymą pratęsti ir organizuoti taip, jog sostinės gyventojai, savivaldybės administracija, ekspertinės organizacijos galėtų įsitikinti, jog planas nepažeidžia teisėtų gyventojų lūkesčių, neprieštarauja viešajam interesui, užtikrina miesto darnios plėtros raidą.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video