Top Baneris

Seminare – apie racionalią ir efektyvią gatvių priežiūrą

2016 gegužės 13 d.
Pasidalykite straipsniu

Šiaulių miesto savivaldybėje vykusiame seminare aptartos kelių (gatvių) būklės įvertinimo, rekonstruojamų ir taisomų kelių (gatvių) prioritetinio sąrašo sudarymo ir darbų atlikimo technologijų temos. Rekomendacijas, kaip efektyviai ir racionaliai prižiūrėti gatves, pateikė Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Valstybinės kelių direkcijos atstovai.

LAKD direktoriaus pavaduotojas Juozas Gedvilas kalbėjo, jog keičiasi Kelių priežiūros programos finansavimo principai. Pusę iš minėtos programos gaunamų lėšų savivaldybės turės skirti ilgalaikėms priemonėms – kapitaliniam remontui, rekonstrukcijai, todėl itin svarbu žinoti savo gatvių būklę ir nusistatyti prioritetus.

VGTU mokslininkai yra parengę Vietinės reikšmės kelių (gatvių) defektų (pažaidų) nustatymo ir statybos darbų rūšies parinkimo rekomendacijas. Apie jų taikymą kalbėjo VGTU Kelių tyrimo instituto direktorius dr. Audrius Vaitkus. Gatvių būklė pateikiama dešimtbalėje sistemoje, įvertinus jų kategoriją, ilgį ir plotį, dangos tipą, techninę būklę, paviršinio vandens nuleidimo įrenginius, maršrutinio transporto intensyvumą ir kt. Gatvėms, kurios įvertintos 1–5 balais, rekomenduojama atlikti tyrimus. Tyrimų metu įvertinami ne tik visi dangos sluoksniai, bet ir gatvės pagrindas, pateikiami sprendiniai – kokio remonto reikia, kiek jis gali kainuoti, kokias medžiagas būtina naudoti.

Audrius Vaitkus

Audrius Vaitkus

Anot pranešėjo, tyrimo metu nustatoma, kiek centimetrų dangos tikrai reikia keisti, mat net vienas centimetras sutaupo nemažai lėšų. „Atlikti tyrimai atsiperka dešimteriopai“, – užtikrino dr. A. Vaitkus ir pailiustravo konkrečiais pavyzdžiais.

Laikinasis Šiaulių miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Andrius Androsovas sakė tikįs, jog seminare gautos žinios pakeis jo dalyvių požiūrį į gatvių dangų priežiūrą.

„Tiesiog pasižiūrėjus į gatvės dangą dažnai neįmanoma pasakyti, ar jos defektai paviršiniai, ar bėda – gatvės pagrindas, o galbūt kitos problemos. Tyrimus atliekantys specialistai mums gali padėti profesionaliai įsivertinti gatvių būklę, pačioms prasčiausioms gatvėms atlikti giluminius tyrimus ir nustatyti eiliškumą, kurias gatves būtina remontuoti pirmiausia“, – komentavo A. Androsovas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video