Top Baneris

Sėkmingai įgyvendinti projektai pelnė metų inžinieriaus vardą

2016 rugsėjo 9 d.
Andrejus Bočkariovas
Andrejus Bočkariovas
Pasidalykite straipsniu

Vienos didžiausių Baltijos šalyse statybų bendrovės „Latvijas tilti“ vyriausiasis inžinierius Andrejus Bočkariovas paskelbtas apdovanojimų „Metų inžinierius 2016“ laureatu. Vilniaus Geležinio Vilko gatvės, Klaipėdos Nemuno gatvės viadukų, tiltų per Jiesią ir Nemuno senvagę statyboms Lietuvoje vadovavęs specialistas taip pat įvertintas specialiuoju Lietuvos statybos inžinierių asociacijos prizu.

Geriausių metų inžinierių bei architektų rinkimai, taip pat apdovanojimai už viso gyvenimo nuopelnus – tradicinis Latvijos civilinės inžinerijos asociacijos ir specializuoto žurnalo „Civilinis inžinierius“ renginys. Apdovanojimus globoja Latvijos prezidentas Raimondas Vejuonis, jie rengiami bendradarbiaujant su Latvijos Ūkio bei Aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerijomis.

„Tiltai ir susisiekimas – vienas svarbiausių ekonomikos plėtros ir geresnio kiekvieno žmogaus gyvenimo variklių. Taip pat tai mano pašaukimas ir mano gyvenimo kelias. Esu laimingas galėdamas dirbti prie išties svarbių ir įdomių objektų statybų, net ir tada, kai statiniai labai sudėtingi ar tenka įveikti, tarkime, užliejamas Nemuno pievas, į kurias iki šiol dar joks automobilis nebuvo patekęs. Žinau, kad galime įveikti net pačią sudėtingiausią užduotį, nes už manęs – 74 metų visos mūsų komandos patirtis“, – sako „Latvijas tilti“ vyriausiasis inžinierius ir valdybos narys Andrejus Bočkariovas.

Specialų prizą už inžinerinius ir architektūrinius pasiekimus Lietuvoje įsteigusi Lietuvos statybos inžinierių asociacija ne vienerius metus bendradarbiauja su kaimyninės Latvijos asociacija, o prizas įteikiamas bendrame renginyje. Šį prizą šiemet taip pat pelnė „Latvijas tilti“ inžinierius A. Bočkariovas.

Vincentas Vytis Stragys

Vincentas Vytis Stragys

„Šio žmogaus pavardė kalba pati už save: lietuviai jį žino ir vertina už ne vieno tilto rekonstrukciją ir statybą“, – teigia Lietuvos statybos inžinierių asociacijos viceprezidentas Vincentas Vytis Stragys, dalyvavęs apdovanojimuose Rygoje, Nacionalinėje Latvijos bibliotekoje. Lietuvos asociacija nugalėtoją apdovanojo Europos statybos inžinierių tarybos išleistu leidiniu „Pėsčiųjų tiltai“ („Footbridges”).

V. V. Stragio teigimu, apdovanojimai „Statybos pramonė Grand Prix 2016“ – vieni reikšmingiausių statybų pramonės įvertinimų ne tik Latvijoje, bet ir visose trijose Baltijos šalyse, nes daugelis didžiųjų šios srities įmonių dirba visose trijose valstybėse.

A. Bočkariovas Lietuvoje žinomas dėl keturių didelės apimties ir vertės objektų statybų. Jis vadovauja šiuo metu baigiamos dviejų eismo juostų estakados Klaipėdoje, Nemuno gatvėje statyboms. Praėjusiais metais buvo baigti net du objektai: Panemunės-Tilžės (Sovetsko) aplinkkelis, į kurį įėjo ir 477 metrų ilgio naujo tilto per Nemuno senvagę statybos. Praėjusių metų pabaigoje taip pat buvo baigta tilto per Jiesios upę kelyje Kaunas–Prienai–Alytus rekonstrukcija ties Linksmakalniu. Prieš dvejus metus, vadovaujant A. Bočkariovui, buvo pastatytas Geležinio Vilko gatvės viadukas sostinėje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video