Top Baneris

Seime siūlymai riboti būsto nuomos kainą

2022 liepos 12 d.
seimas 1 scaled
Pasidalykite straipsniu

Būsto nuomos kainai Vilniuje per metus augant 30%, Seime pasigirdo raginimų riboti būsto nuomos kainų augimą, pasitelkiant Civilinio kodekso straipsnį „Gyvenamosios patalpos nuomos mokestis“.

„Šiame straipsnyje įtvirtinta, kad gyvenamųjų patalpų nuomos mokesčio maksimalus dydis negali būti didesnis už Vyriausybės patvirtintą maksimalų nuomos mokestį. O koks tas Vyriausybės patvirtintas maksimalus dydis? Joks. Vyriausybė jo niekada nesvarstė ir netvirtino“, – aiškina Seimo narė R. Budbergytė.

Parlamentarė pažymi, kad juridinių asmenų savo darbuotojams nuomojamų gyvenamųjų patalpų nuomos mokestis pagal Civilinį kodeksą taip pat negali būti didesnis už Vyriausybės patvirtintą maksimalų nuomos mokestį.Pasak R. Budbergytės, Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse – Belgijoje, Danijoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje, Švedijoje, Vokietijoje – nuomos rinka kruopščiai reguliuojama.

Socialdemokratų frakcija kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę ir Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen su prašymų svarstyti tokio ribojimo įvedimą.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video