Top Baneris

Sėdančio namo problemą galima nesunkiai pašalinti (1)

2018 kovo 31 d.
URETEK
Pasidalykite straipsniu

Prieš 38 m. Suomijoje veiklą pradėjusi įmonė padeda išspręsti su pastatų ir inžinerinių statinių nusėdimu susijusias problemas. Šiuo metu jau daugiau nei 50 pasaulio šalių gyventojams ir verslininkams siūlomas sprendimas – pakelti nusėdusius pastatus ir stabilizuoti dirvožemį naudojant geopolimerus. Tokiu būdu buvo sustabdytas nusėdimas šimtui tūkstančių pastatų, o pirmieji objektai, kuriuose įmonė taikė šią technologiją, išlieka stabilūs ir dabar, po keturių dešimtmečių.

Keliolika įvairių URETEK sukurtų geopolimerinių mišinių sėkmingai naudojami tiek individualiems namams ir daugiabučiams, tiek pramoniniams pastatams ir inžineriniams statiniams stabilizuoti. Laboratorinėmis sąlygomis įrodyta, kad geopolimerų tarnavimo laikas yra maždaug 100 metų. URETEK naudojamos medžiagos yra saugios, joms suteikti visi reikiami aplinkosaugos sertifikatai. Atliktiems darbams taikoma 2, medžiagoms – 10 m. garantija. Baltijos šalyse URETEK veikia tik dvejus metus, bet jau spėjo pakelti ir stabilizuoti kelis šimtus objektų, pradedant individualiais namais ir baigiant prekybos centrais bei keliais.

Geopolimerų technologijos pranašumas lyginant su tradiciniais metodais

Pagal tradicinę metodiką nusėdusios individualaus namo grindys išardomos ir klojamos iš naujo, t. y. darbų vykdymo laikotarpiu gyventojams tenka susirasti naują laikiną būstą ir perkelti ten visus baldus. O štai pagal technologiją URETEK nusėdimas sustabdomas greitai ir nepastebimai. Toks sprendimas ne tik patogesnis, bet ir tvaresnis.

Įprastu būdu, įklojus mišinio sluoksnį, nusėdimo problema nedings. Atvirkščiai, grindys taps dar sunkesnės nei ankščiau, o nusėdimas gali dar sustiprėti. Be to, storesnis grindų sluoksnis padidins šildymo išlaidas. Technologija URETEK tokių bėdų nesukelia“, – pasakoja „URETEK Baltic“ vadovas Romanas Reineris-Latyševas.

„Bet kokie plyšiai sienose ar grindyse yra ženklas, kad konstrukcija pasislinko ar pajudėjo. Tokiu atveju būtina nedelsiant kreiptis į specialistą. Veikia tokia taisyklė: kuo ilgiau delsiama, tuo didesnė žala padaroma“, – aiškino R. Reineris-Latyševas.

Pramonės, žemės ūkio ir prekybos paskirties pastatų savininkai bei valdytojai labai vertina technologiją URETEK. Vienas pagrindinių jos pranašumų – dirvožemio tankinimo darbai netrukdo objekto kasdienei veiklai.

Tyrimai rodo, kad, uždarius parduotuvę ilgiau nei dviem savaitėms, paskui prireikia maždaug šešių mėnesių, kol vėl sugrąžinamas ankstesnis klientų srautas. Taigi, tradicinis grindų tvarkymas įmonei reiškia dideles laiko sąnaudas ir negautas pajamas arba papildomas išlaidas. Naudojant technologiją URETEK, pavyzdžiui, Tartu mieste esančiame prekybos centre „Prisma“ grindų nuolydis buvo atkurtas ir 500 kv. m grindų paviršius buvo stabilizuotas vos per keturis vakarus ir naktis, įskaitant paruošimo darbus. Vadinasi, įprastas prekybos centro darbo ritmas nesutriko.

Panašų projektą praėjusių metų liepos mėnesį URETEK įgyvendino viename Vilniaus objektų – čia pakeltos ir stabilizuotos nusėdusios grindys 2800 kv. m plote. Kai kur nusėdimas siekė net 13 centimetrų. šis klientas taip pat pasirinko URETEK, kadangi įmonė efektyviai atlieka darbus per trumpą laiką, lanksčiai taiko sprendimus ir užtikrina ilgalaikį rezultatą.

Dar vienas technologijos Uretek pranašumas – vykdomi darbai nekelia vibracijos, todėl nekenkia objektui ar šalia jo esantiems pastatams. Tai ypač svarbu paveldosaugos požiūriu. R. Reinerio-Latyševo teigimu, su Tartu miesto savivaldybe netrukus bus pasirašyta sutartis dėl N. Pirogovo monumento stabilizavimo ir tiesinimo. Taip pat „URETEK Baltic“ atliko individualių namų pamatų stabilizavimo darbus Talino, Rygos ir Vilniaus senamiesčiuose, kur namus laikantys mediniai poliai buvo pradėję trūnyti. Panašią problemą pavyko išspręsti prieš kelis mėnesius, kai ėmė sėsti Rygoje prie Dauguvos esantis triaukštis biurų pastatas. Per tris savaites buvo stabilizuota 345 linijinių metrų pamatų, esančių iki 3,5 metrų gylio. Grunto stabilizavimo darbai dažnai atliekami ir 7–10 metrų gyliu, o Amerikoje pasiektas net 22 metrų gylio rekordas.

Kas sukelia grunto nusėdimą?

Šio proceso priežastys gali būti, pavyzdžiui, silpnas gruntas, mažas jo tankumas, neįrengtas arba įtrūkęs gruntinių vandenų drenažo vamzdis. Tokiais atvejais po pastatu prasisunkiantis vanduo gali išplauti gruntą. Kartais jis nusėda statybininkams paskubėjus arba tinkamai neatlikus grunto bandymų. „Pasitaiko ir labai šiurkščių piktnaudžiavimo atvejų, – nurodė R. Reineris-Latyševas. – Pavyzdžiui, nustatant namų nusėdimo priežastį viename naujų individualių namų rajonų Lietuvoje, paaiškėjo, kad statybos įmonės kaip grunto užpildą naudojo net padėklus ir kelmus. Laikui bėgant jie, žinoma, pradėjo pūti.“

Daug problemų kilo dėl vadinamojo statybų bumo 2007–2008 m., kai namai buvo statomi paskubomis. „URETEK Baltic“ specialistams dažnai tenka taisyti trūkumus ir 2015–2016 m. statybos namuose, nes jų garantijos laikas dabar baigiasi, o valdytojai ieško ilgalaikio sprendimo, kuris leistų atkurti pastato pradinę būklę, tačiau nekeltų rūpesčių jų klientams.

R. Reineris-Latyševas klientams pataria neatidėlioti problemų sprendimo, juolab kad už konsultaciją ir pasiūlymo parengimą „URETEK Baltic“ pinigų neima. Ilgai delsiant pastato būklė gali dar labiau pablogėti, tuomet darbai kainuos kur kas brangiau.

Daugiau informacijos: www.uretek.lt

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Anonimas

    2020-08-07, 2:11  

    Vyrai kokia chemija naudojate ir kaip tai atsilieps gruntui, bei nutekamiems vandenims?

Rekomenduojami video