Top Baneris

Savivaldybė: Nacionalinio stadiono projektas gali pigti 25 tūkst. eurų

2024 gegužės 1 d.
stadionas
I. Gelūno/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Atsižvelgus į Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) pastabas, daugiafunkcio komplekso su nacionaliniu stadionu projektas miestui ir valstybei gali pigti 25 tūkst. eurų – iki 157,23 mln. eurų, bet būsimas koncesininkas atsisakytų anksčiau suteiktų statybos finansavimo nuolaidų.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija pakoreguotą projektą gegužės 15 dieną žada teikti sostinės tarybai.

Tai padaryta po to, kai Viešųjų pirkimų tarnyba balandžio 11 dieną paskelbė, jog indeksuotame Nacionalinio stadiono statybos koncesijos sutarties projekte trūksta kainos apskaičiavimo pagrįstumo, todėl sostinės savivaldybė bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rizikuoja permokėti.
 
„Po derybų su visomis projekto šalimis, projekto finansiniame modelyje svarbiausi Viešųjų pirkimų tarnybos pastebėjimai bus atliepti, o projektui įgyvendinti reikalingų biudžeto lėšų kiekis šiek tiek sumažės“, – pranešime antradienį teigė Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Numatyta, kad apie vasario pabaigoje Vilniaus miesto tarybos patvirtinta 157,26 mln. eurų siekianti projekto vertė mažėtų iki 157,23 mln. eurų. 

Skelbiama, kad atsižvelgiant į VPT pastabas, Vilniaus savivaldybė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sumažins investicijų indeksavimo intensyvumą, bet koncesininkas atsisakys anksčiau suteiktų statybos finansavimo nuolaidų.

Apie tai, kad kad atsižvelgus į VPT išvadas dėl indeksavimo, miestas gali prarasti Nacionalinio stadiono projektą ketinančios perimti nekilnojamo turto bendrovės „Hanner“ suteiktas nuolaidas anksčiau teigė tiek bendrovės savininkas Arvydas Avulis, tiek sostinės savivaldybė. Būsima koncesininkė anksčiau derybų metu atsisakė 2 proc. refinansavimo mokesčio (2,4 mln. eurų) ir sumažino skolinimosi palūkanas daugiau nei 1 proc. (2,6 mln. eurų). 

Dabar numatyta, kad komplekso statybos kaina indeksuojama 40,4 proc., iš jų savivaldybė ir Vyriausybė turėtų padengti apie 28,7 proc., o likusią dalį – 11,6 proc. (apie 9,5 mln. eurų be PVM) – iš investicijų bendrovės „BaltCap“ projekto koncesininko funkcijas perimanti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“ iš savo apyvartinių lėšų ir pelno. 

Šiuo metu bendra komplekso koncesijos kaina po vasario pabaigoje patvirtinto indeksavimo turėtų siekti 157,26 mln. eurų (su PVM) ir būtų 1,2 mln. eurų didesnė nei iki indeksavimo – tokia yra miesto ir valstybės įsipareigojimų suma.

Indeksavus vien statybos kainą ji didėtų apie 27 mln. eurų (su PVM) – nuo 94,54 mln. eurų iki 121,68 mln. eurų.

Dar 13,07 mln. eurų (kartu su finansavimo karštais) kainuotų papildomi darbai: 3 tūkst. stadiono vietų, bendrą jų skaičių padidinant iki 18 tūkst., bei universali arena. Papildomus darbus finansuotų savivaldybė.

Europos Komisija dar turėtų patvirtinti, kad pakeitimais nėra suteikiama neteisėta valstybės pagalba. Jos išvadą Vilniaus savivaldybė tikisi gauti iki vasaros. 

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video