Top Baneris

Savivaldybė apgynė teisę mokesčiais bausti apleistų žemės sklypų savininkus

2016 liepos 13 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Teismas nusprendė, kad sostinės savivaldybė teisėtai taiko didesnius žemės mokesčius nenaudojamų žemės sklypų savininkams, norėdama paskatinti gyventojus labiau rūpintis savo nuosavybe ir sumažinti nenaudojamų žemės sklypų skaičių Vilniuje. Laimėjusi bylą Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme prieš Vyriausybės atstovą Vilniaus apskrityje, savivaldybė įrodė, kad kriterijai, kuriais remdamasi nustato, ar konkretus žemės sklypas yra naudojamas ar nenaudojamas, yra teisėti.

Nuo kitų metų Vilniuje įsigalioja naujas žemės mokesčio tarifas, kuris pakilo nuo 3 proc. iki 4 proc. – jis bus net 33 kartais didesnis nei savivaldybės tarybos patvirtintas 2017 metų 0,12 proc. žemės mokesčio tarifas.

Vilniaus miesto savivaldybė deklaruoja tikinti, kad iki rugsėjo mėnesio savo žemės neprižiūrintys savininkai ją susitvarkys ir tokiu būdu išvengs gerokai didesnių mokesčių už žemę, o kita vertus, iš anksto džiūgauja, kad taikydama didesnius tarifus netvarkantiems savo turto, surinks papildomų pajamų į savivaldybės biudžetą. Ir planuoja, kad kitais metais jos gali siekti keletą milijonų eurų. Per pastaruosius trejus metus papildomos pajamos iš nenaudojamų žemės sklypų apmokestinimo išaugo nuo 6 tūkst. Eur iki 500 tūkst. Eur.

Po teisme laimėtos bylos, bus išvengta ginčų dėl tam tikrų sklypų priskyrimo naudojamiems ar nenaudojamiems, be to, žemės mokesčio mokėtojai, kurių sklypai yra nenaudojami, nebegalės išvengti prievolės mokėti didesnį žemės mokestį. Šiais metais nenaudojamų sklypų savininkai iš savivaldybės gavo 91 pranešimą dėl padidinto tarifo taikymo. Praėjusiais metais Vilniuje buvo aptikti 75 nenaudojami sklypai. Po įspėjimų, 20 savininkų savo sklypus susitvarkė ir išvengė padidinto 3 proc. žemės mokesčio tarifo.

Savivaldybė prašo gyventojų, kurie savo kaimynystėje pastebėjo apleistų, nenaudojamų ir visiškai neprižiūrimų žemės sklypų, ar sklypų, kuriuose vykdoma nelegali statyba, pranešti apie tai Finansų departamento Mokesčių skyriaus vedėjai Klaudijai Leonei tel. (8 5) 211 2230 arba el. paštu Klaudija.Leone@vilnius.lt.

Pagal vilnius.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video