Top Baneris

Saulės kontrolės sistemos ­– efektyvi priemonė pastato mikroklimatui valdyti

2020 liepos 16 d.
barema
Pasidalykite straipsniu

Nors visi labai laukiame saulėtų dienų, pasirodę spinduliai gali ne tik džiuginti, bet ir sukelti nepatogumus. Žiemą norime daugiau šilumos ir natūralaus apšvietimo, tačiau mus akina tiesioginiai saulės spinduliai, o vasarą atvirkščiai – bandome slėptis nuo karščio ir atsivėsinti. Kartais atrasti pusiausvyrą atrodo sudėtinga, tačiau dabar tai gali būti išsprendžiama.

Saulės kontrolės sistemos yra efektyvi priemonė pastato mikroklimatui valdyti žiemą padedant išlaikyti šilumą, o vasarą atvėsinant. Be to, tai ne tik ekologiškas, bet ir ekonomiškas sprendimas. Barema Rytai specialistai pasakoja, kuo naudingos šios sistemos, kaip jos veikia ir dalijasi patarimais, kaip lengviau išsirinkti tinkamas savo būstui.

 1. Kodėl svarbu kontroliuoti saulės spindulių patekimą į patalpas?

Yra keletas objektyvių priežasčių, dėl ko saulės spindulių patekimo į patalpas kontrolė gali būti naudinga:

 • Vėsesnio klimato šalyse, tokiose kaip Lietuva, ši sistema prisideda prie pastato šildymo, surinkdama saulės spindulius ir juos tolygiai paskirstydama.
 • Šiltuoju metų laiku fasado užsklandos padeda kontroliuoti saulės spindulių patekimą į pastatą, taip atlikdamos kondicionieriams būdingą funkciją. Remiantis įvairiais šaltiniais, taip galima sutaupyti nuo 5 iki 15 procentų elektros energijos, naudojamos patalpoms atvėsinti.
 • Visais atvejais saulės spindulių kontrolės sistemos ženkliai pagerina natūralų apšvietimą pastato viduje – tai suteikia papildomą komfortą: patenkanti šviesa neakina bei išlaikomas priimtinas akims šviesos kontrastas patalpoje.
 1. Saulės kontrolės sistemos – kaip jos veikia?

Saulės kontrolės sistemos ­– tai modernios užsklandos fasadui, kurios reguliuoja pro langus patenkančią šviesą. Pagrindinės šių sistemų detalės yra vadinamos lamelėmis. Jos suteikia galimybę valdyti saulės spinduliuotės bei šviesos srautą, patenkantį į patalpas.

Šios sistemos gali būti mobilios ir stacionarios. Lamelės taip pat būna skirtingų spalvų bei formų, iš kurių populiariausios – pagamintos iš aliuminio, pasižyminčio ilgaamžiškumu ir atsparumu gamtos poveikiui.

barema2

 1. Pagrindiniai saulės kontrolės sistemų suteikiami privalumai:
 • Energijos taupymas

Paprastai pastato šildymas bei vėsinimas sudaro didžiąją dalį energijos sąnaudų. Saulės kontrolės sistemos įrengimas yra veiksmingas žingsnis siekiant sumažinti šias išlaidas. Be to, ši sistema leidžia prasiskverbti natūraliai dienos šviesai, taip sumažinant dirbtinio apšvietimo poreikį ir išlaidas elektrai.

 • Darbuotojų komforto užtikrinimas

Darbuotojų pasitenkinimo apklausos atskleidžia, kad komfortas darbo aplinkoje tiesiogiai susijęs su produktyvumu. Klausiate kaip?

 1. Akinantys saulės spinduliai, ryškus nenatūralus apšvietimas gali sukelti akių skausmą, kuris ilgainiui padidiną bendrą nuovargį ir taip mažina produktyvumą.
 2. Karštis ar šaltis skatina sutelkti dėmesį į patiriamus nepatogumus, o ne į atliekamą užduotį.

Saulės kontrolės sistema padeda išvengti visų šių nepatogumų. Be to, bet kuriuo dienos metu galite pailsinti akis žiūrėdami, kas vyksta lauke, kadangi, priešingai nei žaliuzės ar roletai, ši sistema neuždengia lango aklinai.

 • Efektyviausia apsauga

Išorinė apsaugos nuo saulės sistema yra gerokai efektyvesnė už vidinę (pavyzdžiui, žaliuzes), kadangi ji nukreipia saulės energiją dar prieš tai, kai ji patenka į patalpas. Net ir netiesioginiai saulės spinduliai, prasiskverbę į vidų, jau atlieka šildymo funkciją, o dažnai būtent to ir siekiama išvengti įrenginėjant saulės apsaugos sistemą.

 • Ekologiškas sprendimas

Saulės kontrolės sistemų įrengimas leidžia sunaudoti gerokai mažiau energijos mikroklimato kontrolei ir taip mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Tai puiki priemonė, padedanti įgyvendinti aplinkosaugos standartus ir puoselėti ekologiją.

 • Estetiškas ir modernus dizainas

Fasado užsklandos gali būti pagamintos iš įvairių formų ir spalvų lamelių – tai suteikia laisvę architektūriniams sprendimams. Dažnai pastatų savininkai naudoja saulės kontrolės sistemas kaip vieną iš fasado puošybos elementų, suteikiančių modernumo ir estetikos.

Ir priešingai: jeigu nenorite naudoti sistemos architektūriniuose sprendimuose, projektuojant pastatą, galima numatyti ją įrengti taip, kad ji būtų praktiškai nematoma.

 1. Kokio tipo saulės kontrolės sistemų būna?

Saulės kontrolės sistemas galite pasirinkti atsižvelgdami į jų funkcijas bei dizainą. BaremaRytai.lt svetainėje rasite šias kontrolės sistemų rūšis:

 • Large louvers. Elipsės formos, naudojamos apsaugai nuo saulės. Šios lamelės gali būti mobilios (keisti apsaugos kampą) arba stacionarios. Rekomenduojama rinktis norint įgyvendinti įdomesnius dizaino sprendimus.
barema3

Profile type Z. Z raidės formos stacionarios sistemos, dažniausiai naudojamos kam nors aptverti. Iš jų taip pat gali būti gaminamos ventiliacinės grotelės.

barema4

Acoustic blinds. Tai lamelės, suteikiančios papildomą garso izoliaciją.

barema5

Shutters (langinės). Naudojamos langams uždengti.

barema6

Sunbreakers Type C. Primena „Large louvers“ bei „Profile type Z“ sistemas. Šių lamelių forma yra C raidės. Populiariausios funkcijos – aptverti, uždengti ir pagerinti dizainą.

barema7

 1. Į ką svarbu atsižvelgti, nusprendus įsirengti saulės kontrolės sistemą?

–         Fasado užsklandą įrenkite ant pietinėje pastato pusėje esančių langų – kontroliuodami tiesioginius saulės spindulius šią sistemą išnaudosite efektyviausiai. Netiesioginiams saulės spinduliams kontroliuoti galite panaudoti kitus metodus, pavyzdžiui, tamsintą stiklą.

–         Išanalizuokite saulės spindulių kritimo kampus. Tai yra kritinis sprendimas planuojant pastato konstrukciją bei vietą. Kritimo kampas nulems, kokias saulės kontrolės sistemas geriausia pasirinkti.

–         Apsvarstykite, kuriam laikui norite ir planuojate naudoti šį sprendimą. Tuomet atsižvelkite į medžiagas, iš kurių pagamintos siūlomos fasado kontrolės sistemos. Tai nulems sistemų ilgaamžiškumą ir padės numatyti, kokių papildomų kaštų šiai sistemai prireiks išlaikyti.

–         Atkreipkite dėmesį į techninius parametrus. Kadangi saulės kontrolės sistemos projektuojamos atsižvelgiant į individualias pastato ir jį supančios aplinkos savybes, rekomenduojama jas naudoti tik tame pastate, kuriame buvo numatytas jų įrengimas. Tikėtina, kad kitoje platumoje, fasado kontrolė negalės atlikti savo funkcijos.

–         Atsiminkite, kad pastatų nuo saulės apsauga, pagaminta iš šviesios spalvos lamelių, praleis daugiau saulės spindulių, tuo tarpu fasado apsauga, pagaminta iš tamsios spalvos lamelių, užtikrins maksimalią šilumos ir šviesos kontrolę.

 1. Kokiems statiniams galima taikyti saulės kontrolės sistemas?

Saulės kontrolės sistemos – tai sprendimas, kuris tinka tiek naujos, tiek senos statybos pastatams.

Jos puikiai tinkamos verslo ir prekybos centrams, viešojo naudojimo pastatams, tokiems kaip mokyklos ar darželiai, miesto savivaldybės, ligoninės, nuosaviems namams ir kitiems pastatams, turintiems didelius langus, vitrinas ar stiklines sienas.

„Barema Rytai“ komanda tikisi, kad šis straipsnis padėjo atsakyti į daugelį svarbių klausimų, susijusių su saulės kontrolės sistemomis. Esant poreikiui, susisiekite ir suteiksime išsamesnę konsultaciją ar suprojektuosime specialiai jums tinkamą fasado apsaugą.

 

barema rytai logo

 

 

 

UAB Barema Rytai, Vakaro g.31, LT-03213 Vilnius,

PVM mokėtojo kodas: LT 226442515; Įmonės kodas: 122644251

Tel.: 861455303, E-mail: info@baremarytai.lt

 

RĖMĖJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video