Top Baneris

Saulės elektrines stato ir karantino metu

2020 balandžio 9 d.
dwdw
Pasidalykite straipsniu

Nors dėl karantino įsigaliojusių apribojimų kenčia didelė dalis šalies veiklų, saulės energetikos sektoriuje judėjimas tebevyksta. Saulės elektrinių gamintojai bei statytojai procesus pakoregavo taip, kad su klientais darbus derinti galima būtų be jokio tiesioginio kontakto.

Neseniai paskelbus apie rezervuotą paramą saulės elektrinėms įsirengti, gyventojai suskubo domėtis, kaip tokiomis sąlygomis vyks darbai – elektrinės ir toliau montuojamos ar visgi darbus tenka stabdyti?  Saulės elektrinių gamintojai bei statytojai patikina – gyventojai gali drąsiai kreiptis. Gamybos ir tiekimo procesai nenutrūko, darbai vyksta kaip įprastai, tik imtasi visų reikalingų saugumo reikalavimų.

„Mūsų darbai vykdomi beveik įprastai. Ofiso darbuotojai, kurie atsakingi už projektus, dirba iš namų ir atsakingai koordinuoja visą eigą. Visos detalės su klientais derinamos tik el. paštu ir vaizdo ar garso skambučių metu. Jokio nebūtino tiesioginio kontakto nėra. Sutartys įgyvendinamos eilės tvarka, numatytais terminais, dažnai net greičiau. Esame apsirūpinę apsaugos priemonėmis“, – apie darbą šių dienų sąlygomis pasakoja lietuviškų saulės modulių gamintojų „Solet Technics“ vadovas Andrius Karazinas.

Anot jo, objektuose dirba brigados po du asmenis. Šie darbuotojai neturi artimo kontakto su užsakovu. Prieš vykstant pas klientus pasirūpinama reikiamomis apsaugos priemonėmis: veido apsauga (respiratoriais, veido skydais), vienkartinėmis pirštinėmis ir dezinfekciniu skysčiu. Prieš pradedant ir baigiant darbus dezinfekuojami visi intensyvaus naudojimo paviršiai (durų rankenos, įrankiai ir kt.), su kuriais liečiamasi darbo metu. Grįžus iš vizito dezinfekuojami automobiliai, rankos, batai, apipukšiant dezinfekciniu skysčiu.

Konstrukcijų, keitiklių tiekimas, pasak A. Karazino, iš tiekėjų Europoje nesutrikęs: „Visa produkcija atkeliauja laiku. Kadangi modulius gaminame vietoje – čia išvis jokių problemų neturime.“

Objektas įvertinamas nuotoliniu būdu

„Solet Technics“ vadovas dalijasi įmonės patirtimi, kaip, jie, siekiant kuo mažiau tiesioginio kontakto su gyventojais, jau pirmosiomis karantino dienomis perorganizavo savo darbus.

„Visų pirma, klientas, su mūsų pagalba, užpildo trumpą klausimyną, telefonu paaiškiname, kokią informaciją turėtų pateikti, kokiu kampu nufotografuoti stogą. Nuotoliniu būdu (palydovinės nuotraukos pagalba) įsivertiname objektą  ir klientui suformuojame aktualius klausimus. Su dalimi gyventojų, kuriems svarbus vizualinis kontaktas, organizuojame vaizdo skambučius, kuomet plačiau pakonsultuojame. Jei reikia, parodome metodą, kaip elektrinė bus tvirtinama prie jo stogo, atsakome į kitus rūpimus klausimus“, – pasakoja A. Karazinas.

Anot jo, nors situacija ir sudėtinga, suteikiamos visos galimybės žmonėms nekeisti savo planų ir sklandžiai sudaryti rangos sutartis saulės elektrinėms įsirengti.

Išmokos nevėluos, o kitas kvietimas paramai – anksčiau

Pranešimus apie rezervuotas lėšas gavę gyventojai įsirengti saulės elektrines bei pateikti išlaidų kompensavimo prašymus turi iki š. m. spalio 31 d. Svarbu nepamiršti, kad Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kompensaciją išmokės tik po faktiškai patirtų išlaidų, t. y. asmuo pirmiausia turi patirti išlaidas, atsiskaityti su tiekėju, gauti reikalingus dokumentus ir tik tada gali kreiptis dėl paramos išmokėjimo

APVA praneša, kad susidariusi padėtis dėl koronaviruso įtakos kompensacijų mokėjimui neturės.

Energetikos ministras jau pranešė, kad kitąmet numatytas kvietimas pretenduoti į paramą saulės elektrinėms įrengti, bus ankstinamas. Anot jo, nereikės laukti kitų metų ir jau šiemet vasarą ir rudenį bus skelbiami nauji kvietimai paramai gyventojams saulės elektrinėms individualiuose namuose ir nutolusioms jėgainėms.

header56


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video