Top Baneris

Santariškių klinikose įgyvendintas efektyvaus energijos naudojimo projektas

2016 lapkričio 29 d.
Santariškių klinikų nuotr.
Santariškių klinikų nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Santariškių klinikose per metus įdiegtas visas spektras alternatyvių energijos šaltinių: ant Santariškių klinikų Akušerijos ir chirurgijos korpuso stogo įrengta 150 kW Saulės fotovoltinė jėgainė ir saulės kolektorių sistema, sumontuoti trys šilumos siurbliai (oras–vanduo).

Įrengta saulės kolektorių sistema saulės energiją konvertuos į šilumos energiją, skirtą ruošti karštą vandenį. Šilumos siurbliai, absorbuodami šilumą iš aplinkos, ją taip pat perduos į pastato karšto vandens sistemą. Techninėse Akušerijos ir chirurgijos korpuso patalpose sumontuota pagalbinė šių sistemų įranga – akumuliaciniai vandens šildytuvai, laikantys paruoštą karštą vandenį, siurblių moduliai su valdymo automatika, bei šilumos tiekimo vamzdynai. Įrengta saulės fotovoltinė jėgainė tieks elektros energiją šilumos siurbliams ir saulės kolektorių sistemos siurbliams, taip pat užtikrins kitas ligoninės reikmes. Saulės kolektorių ir šilumos siurblių sistemas integravus į pastato šilumos punktą, bus atliekama papildoma karšto vandens paruošimo funkcija, leidžianti jo ruošimą šilumos punkte sumažinti iki 50 proc.

Įrengtos saulės fotovoltinė jėgainė, saulės kolektorių ir šilumos siurblių sistemos gerokai sumažins aplinkos taršą (CO2) ir prisidės prie pagrindinių Energijos programos tikslų ir rodiklių. Apskaičiuota, kad investicijos atsipirks per kiek daugiau nei 7 metus.

Projektas „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ – Lietuvos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ dalis. Programa siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje.

Bendra paramos suma 365 526 eurų, iš kurių 85 proc. – Šveicarijos Konfederacijos, o 15 proc. Lietuvos valstybės biudžeto lėšos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video