Top Baneris

„Samsung“ klimato valdymo sistemos pretenduoja užimti lyderio pozicijas

2020 vasario 12 d.
samsung klimato sistemos
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„Samsung“ tvirtai žengia į namų elektronikos pasaulį, pristatydami karščiausias naujienas tvariems ateities namams ir biurams. Į „Samsung Electronics Air Conditioner Europe B.V.“ (SEACE) trečius metus organizuojamą Lisabonoje sausio mėnesį vykusį klimato sprendimų dienų renginį elektronikos milžinė sukvietė šios pramonės lyderius kartu su klientais, partneriais ir kitomis pagrindinėmis suinteresuotosiomis šalimis aptarti srities tendencijas ir pademonstruoti „Samsung“ naujienas klimato sprendimų srityje.

Šių metų renginio formatas buvo pakeistas į „Klimato sprendimų forumą“, suteikiantį dalyviams galimybę giliau susipažinti su naujausiomis technologijomis, pateikti savo pastabas ir pasiūlymus „Samsung“ kompanijos atstovams bei pasidalinti įžvalgomis apie ŠVOK (šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo) įrenginių spektrą ir tendencijas.

Siekia lyderio pozicijų

„Samsung“, pirmaujanti pasaulyje išmaniųjų telefonų ir analogiškų įrenginių (43 proc. pasaulinės rinkos), bei kitų elektronikos prietaisų srityje vidaus patalpų įrenginių sektoriuje taip pat nėra naujokė. Pasaulyje taip pat pirmaujantys korporacijos gaminami  televizoriai, šaldytuvai, skalbimo mašinos jau seniai yra įsitvirtinę viešbučiuose, biuruose ir gyvenamuosiuose būstuose. Nuo tada, kai 1974 m. pristatė savo pirmąjį oro kondicionierių, „Samsung Electronics“ pastoviai plėtė savo veiklą ir klimato sistemose.

Portalui SA.lt SEACE prezidentas Wimas Vangeenberghe’as išskirtinio interviu metu papasakojo, kad „Samsung“ yra ambicinga kompanija ir jos siekis tapti oro kondicionavimo ir kitų klimato kontrolės įrenginių gamybos lydere visame pasaulyje yra paremtas „Samsung“ kokybės reputacija ir pažangiausiomis naujovėmis, įskaitant skaitmeninio valdymo sprendimus.

Wim Vangeenberghe

Wim Vangeenberghe

„Rinkodaros tyrimais nustatyta, kad oro kondicionavimo sistemų pardavimai pastaraisiais metais pasaulyje sudarė 108 milijardų dolerių, lyginant su šaldytuvų pardavimais, sudarančiais 70 milijardų dolerių. Tačiau už savo šalies, Pietų Korėjos ribų yra parduodama tik 5 proc pasaulinės rinkos ŠVOK įrenginių. Taigi, „Samsung“ kompanija čia mato dideles perspektyvas. Juolab, tai yra stabili rinka – kompanijos, dirbančios šioje srityje skaičiuoja 30 ir daugiau metų.“ –  argumentavo SEACE prezidentas. Nuo 2017 metų, kuomet Amsterdame, Nyderlanduose buvo atidaryta pirmoji „Samsung electronics“ atstovybė („Samsung Electronics Air Conditioner Europe B.V.“  arba sutrumpintai SEACE), korporacijos padaliniai jau įkurti 30 – yje Europos šalių. SEACE siūlo nuolatinį techninį mokymą klimato ir intelektualių pastatų sprendimų srityje bei techninę paramą savo partneriams. Tokiu būdu SEACE siekia užtikrinti Europos rinkos poreikius, teikiant vėsinimo, šildymo, karšto buitinio vandens, šaldymo ir išmaniųjų pastatų sprendimus viešbučiams, biurams ir namams, įskaitant mažmeninę prekybą.

Renginio atidarymo metu W. Vangeenberghe’as, SEACE prezidentas ir pasaulinio „Samsung Electronics“ ŠVOK sprendimų verslo viceprezidentas, pristatė savo požiūrį į ateinančio dešimtmečio tendencijas, remiantis ilgalaike patirtimi šioje srityje.

samsung klimato sistemos

Augantys vartotojų lūkesčiai

Akivaizdu, vartotojai tikisi, kad naujausios technologijos pagerins jų gyvenimo kokybę. Tai reiškia, kad elektronikos įrenginiai, tiek mobilieji, tiek stacionarūs turės sklandžiai dirbti kartu, kad būtų sukaupta ir panaudota klientų patirtis ir įpročiai. Manoma, kad iki 2050 m. 68% pasaulio gyventojų gyvens miestuose. Taip pat dauguma ateities vartotojų naudos ekologiškai švarią saulės energiją, atsisakydami iškastinio kuro energijos šaltinių. Miestai ir juose esantys pastatai taps daug protingesni. Namams skirti įrenginiai turės sujungti žmones su juos supančiu pasauliu, nesvarbu, ar tai bus galimybė užsisakyti naujus daiktus namams, ar bendrauti su kitais žmonėmis. ŠVOK įrenginių tiekimo ir aptarnavimo būdai taip pat gali neatpažįstamai pasikeisti. Nauji verslo modeliai gali pagelbėti užsakant ne tik produktus, bet ir paslaugas internetu, kaip tai jau padarė daugelis kitų, tarkim, lengvosios pramonės šakų.

Išmanieji įrenginiai keičia vartotojų įpročius
Rimvydas Breskis

Rimvydas Breskis

Elektronikos milžinė „Samsung“ visada buvo pažangiausių, į klientą orientuotų sprendimų priekyje, o jos ŠVOK padalinys nėra išimtis. Neseniai bendrovė paskelbė apie savo „ClimateHub“, integruoto šildymo ir karšto vandens tiekimo namuose, pristatymą. Renginyje šios sistemos šerdį – sertifikuotą šilumos siurblį oras-vanduo demonstravęs Rimvydas Breskis, „Samsung electronics Baltics“ ŠVOK techninio padalinio atstovas, patikslino, kad jame išgaunama ir tiekiama į sistemą vandens temperatūra yra 65 laipsniai, kurios negali pasiekti kiti analogiški rinkoje esantys modeliai. Įrenginys atitinka aukščiausios A+++ klasės reikalavimus.

Renginio metu buvo demonstruojamas ir visiškai naujas ant sienos ir lubose montuojamas oro kondicionavimo įrenginys su R32 šaltnešiu (freonu), pasižymintis unikalia „Wind-Free™“ vėsinimo technologija ir naujomis išmaniojo valdymo funkcijomis. Margarita Abraitė, „Samsung electronics Baltics“ ŠVOK padalinio Baltijos šalims vadovė, pristačiusi šį įrenginį patikslino, kad „Samsung“ inžinieriai įsiklausė į dažnus klientų nusiskundimus dėl šalto oro gūsių, varginančių juos biuruose bei namuose ir sukūrė kondicionavimo technologiją „Wind-FreeTM“. Vėsinimo režimu oras švelniai ir tolygiai pasiskirsto per tūkstančius mikro skylučių, sukurdamas „nejudančio oro“ pojūtį. Tai leidžia žmonėms patogiai gyventi, dirbti ir atsipalaiduoti nepatiriant nemalonių šalto oro gūsių. Šis naujausias, penktosios kartos „Elite“ klasės oro kondicionavimo įrenginys naudoja žymiai mažiau energijos resursų ir suteikia nepalyginamai daugiau komforto vartotojui. Jame naudojamas šaltnešis R32, prie kurio ŠVOK įrenginių gamintojai perėjo 2016 m., yra mažiau kenksmingas aplinkai, nei jo pirmtakai.

Margarita Abraitė

Margarita Abraitė

„Samsung“ taip pat tiesiogiai demonstravo „Samsung SmartThings“, IoT (Internet of Things) ir AI (Artifficial Inteligence – dirbtinis intelektas) pagrįstą platformą, per kurią daugiau kaip 4000 sertifikuotų išmaniųjų įrenginių iš „Samsung“ ir trečiųjų šalių gali būti sujungti vienoje ekosistemoje. „Samsung“ tvirtai tiki, kad tai ne tik padidins komfortą ir saugą žmonių namuose, bet ir sutaupys išlaidų. Remiantis algoritmais, perimtais iš žmonių kasdienybės, duomenys naudojami įvairių pagrindinių namų funkcijų optimizavimui. Tarkime, dirbtinio intelekto (angl. artificial intelligence) funkcija, sekanti vartotojo elgesio modelius parenka palankiausią, jo pamėgtą patalpų mikroklimatą automatiškai – sugrįžus iš darbo ar kai namuose ilgą laiką nėra žmonių. Tai valdoma per „Samsung SmartThings“ „Android“ ir „iOS“ įrenginiuose. Tam reikia „Wi-Fi“ ryšio ir „Samsung SmartThings“ paskyros.

Dar daugiau išmanumo

Kadangi namai tampa gyvu organizmu, jungiančiu žmones tarpusavyje ir su supančiu pasauliu, buitiniai prietaisai turės sklandžiai veikti kartu. Įėjimo kontrolė, apsaugos sistemos ir daugybė kitų dalykų bus susiję su išoriniu pasauliu.

Pastatuose esantys išmanieji jutikliai aptiks kiekvieną gedimą, o nuspėjami algoritmai netgi prognozuos gedimus,  vartotojui dar nespėjus to patirti. „Samsung“ numato, kad paslaugų įmonių indikatoriai, integruoti į pastatą akimirksniu reaguos į problemą.

Samsung Climate Solutions Days 2020 Interactive Forum 1

Visi šie ryšiai reiškia, kad duomenų apsauga ir saugumas bus dar svarbesni. „Samsung“ pabrėžė savo „Knox“ sistemą. „Samsung Knox“ yra išsamus saugos funkcijų rinkinys, iš anksto įdiegtas daugelyje „Samsung“ gaminių.

„Samsung“ inovacijų miestelis

Sparčiai kintantys klientų reikalavimai klimato sprendimų erdvėje reiškia, kad montuotojai, tiekėjai ir kiti pramonės atstovai turi sekti naujausius geriausius patirtinius sprendimus. „Samsung“ inovacijų miestelis nuo pat įkūrimo 2018 m. 13 šalių apmokė 20 000 jaunų žmonių iš 13 šalių bei suteikė įgūdžių, reikalingų ketvirtojoje pramonės revoliucijoje.

Techninė partnerystė siekiant išsamių ekosistemų sprendimų

„Samsung“ užmezga technologinę partnerystę su kitomis įmonėmis, tiekiančiomis prietaisus ir sistemas pastatais. Bendrovė jau dirba su partneriais prieigos kontrolės, spynų, stovėjimo sistemų, žibintų srityje ir planuoja dar daug kitų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video