Top Baneris

Šalia sostinės Savanorių pr. daugiabučių bus tvarkoma žalioji erdvė

2024 balandžio 23 d.
savanoriu pr 22
„Mažasis atriumas“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Naujamiesčio rajone, Savanorių prospekto 22 A daugiabučių apsupty atsiras nauja viešoji erdvė su vaikų žaidimų aikštelėmis, poilsio zonomis ir sporto kompleksu. Šiam projektui išduotas statybą leidžiantis dokumentas. Teritorijos projektas parengtas už privačias vystytojų lėšas, o įrengimą finansuos Vilniaus miesto savivaldybė.

Projektuojama 0,4 ha žalioji erdvė yra netoli Savanorių prospekto esančio prekybos centro „Hyper Rimi“ ir naujai statomo biurų pastato. Beveik 40 arų skvere numatyti pasivaikščiojimų takai, sūpynės, įvairios laipynės. Vaikų žaidimų aikštelė bus padengta įvairiaspalve saugumo standartus atitinkančia gumine danga, todėl tiks ir patiems mažiausiems lankytojams. Šalia vaikų žaidimų aikštelės bus aktyvaus laisvalaikio zona, treniruokliai, vardijama savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Šalia dirbančių biurų darbuotojams šis skveras taps erdve trumpam atsipūsti, pabendrauti ar užkąsti. Ant skvere augančių obelų bus pakabinti hamakai. Suprojektuota ir dviračių saugykla.

Derinant projektinius pasiūlymus jie buvo keisti pagal bendruomenės norus. Po gyventojų pastabų perkelta sporto aikštelė: ji atitraukta nuo daugiabučio ir perkelta arčiau administracinio pastato ir sumažinta vaikų žaidimo aikštelė. Buvusios sporto aikštelės vietoje numatyta želdynų zona. Taip gyvenamasis pastatas bus pridengtas nuo taršos ir triukšmo.

savanoriu22A 2

Teritorijoje auga apie 50 medžių – eglės, klevai, kaštonai, mažalapės liepos, baltažiedės robinijos, kelios obelys. Projekte pašalinti siūloma keturis, labai blogos būklės nesaugotinus medžius, o visus kitus palikti ir integruoti į naująją erdvę. Tvarkant skverą planuojama dar pasodinti raudonųjų klevų, gluosnių, ąžuolų, šermukšnių, sedulų.

Įrengiant skverą bus sprendžiama ir lietaus vandens infiltracijos problemos. Skvere suprojektuotos dvi šlapbalės, į kurias numatoma nukreipti  lietaus vandenį, kuris lėtai gertųsi į gruntą. Jos bus apsodintos drėgmę mėgstančiais augalais. Pagal gyventojų pageidavimus, padidintas vandeniui laidžių paviršių plotas pakeičiant sporto centro guminę dangą į hibridinę veją.

Projektinius pasiūlymus ir techninio projekto rengimą finansavo šalia esančio verslo centro vystytojas UAB „Madata“. Jų užsakymu R. Mažeikaitės IĮ „Mažasis atriumas“ parengė projektinius pasiūlymus.

Skvero įrengimu rūpinasi Vilniaus miesto savivaldybė. Darbus planuojama pradėti birželio mėnesį, o baigti iki šių metų pabaigos.  


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video