Top Baneris

SA 100 FORUMAS „Šimtmečio paralelės. Lietuva ir pasaulis“

2022 gegužės 17 d.
paraleles statyba ir architekturaTik SA
Pasidalykite straipsniu

Kas mes, iš kur ir kur einame

Kviečiame kartu su SA.lt (portalu SA.lt ir žurnalu „Statyba ir architektūra“ (leidžiamu nuo 1957 m.) paminėti lietuviškos periodinės statybų ir architektūros spaudos pirmtako, žurnalo „Statybos menas ir technika“, pirmąkart pasirodžiusio 1922-aisiais, 100-mečio sukaktį. Šia proga pabandykime identifikuoti save pasaulio architektūros žemėlapyje, pasigilinti į Lietuvos architektūrą ir jos kontekstą: kas mes, iš kur ir kur einame?

Šimtas žingsnių modernios lietuviškosios architektūros link

Lietuvos architektų ir inžinierių bendruomenė visuomet sekė pažangiausias pasaulines tendencijas. Įspūdingas Kauno architektūros spurtas, kai miestas per porą dešimtmečių iš provincialaus išaugo į modernią europietišką sostinę, įkvėpė net sovietmečiu tęsti laisvojo pasaulio vertybes atspindinčios architektūros tradiciją. Ji aktuali ir šiandien, nes jau daugiau nei trisdešimt metų esame europinės šeimos dalimi. Tai liudija SA.lt šiais metais išleista 300 puslapių knyga „Šimtas žingsnių modernios lietuviškosios architektūros link“ su iškiliausiais per šimtmetį sukurtais Lietuvos architektų pastatais (sudarytoja Aida Štelbienė). Skirtingus mūsų šalies architektūros laikotarpius skaitytojams pristato žymūs Lietuvos architektūros istorikai ir tyrėjai: dr. Marija Drėmaitė, Rūta Leitanaitė ir dr. Vaidas Petrulis. Renginio dalyviai pirmieji galės susipažinti su šiuo solidžiu leidiniu.

moderni architektura
Šiuo leidiniu norime sukurti šventę architektūrą mylinčių žmonių bendruomenei“, – sako jo kūrėjai

100 metų nueitą kelią žymintis forumas „Šimtmečio paralelės. Lietuva ir pasaulis“ – diskusijų platforma, kurioje susitiks žymūs įvairių užsienio šalių kūrėjai ir Lietuvos architektai. Pasikalbėsime kuo gyvena pasaulio ir Lietuvos architektų bendruomenės, kokie jų bendrumai ir išskirtinumai, apčiuopsime lietuviškosios architektūros pulsą. Tikimės, kad forume išsakytos įžvalgos, pažangių kūrėjų patirtis įkvėps kurti novatoriškus, jautrius žmogui ir aplinkai darbus.

„Romuva“

FORUMO DATA IR VIETA

2022 m. gegužės 27 d., „Romuvos“ kino teatras, Laisvės al. 54, Kaunas.

Renginys nemokamas.

Forumo žvilgsniai

Forumas prasidės nuo retrospektyvaus žvilgsnio (žr. programą) – architektūros tyrėja Aida Štelbienė pranešime „Lietuvos architektūra nuo 1922-ųjų: iššūkiai ir tapatybė“ aptars, kaip šiuo laikotarpiu kito modernistinė šalies architektūra, jos tapatybė, bei pažvelgs, kaip sekėsi įvairių laikotarpių menininkams dorotis su laikmečio iššūkiais.

SA100 Simtmecio paraleles renginys 1200x 600

Pagrindinį pranešimą „Architecture’s Contributions to the UN Sustainable Development Goals“ skaitys architektė, Danijos karališkosios akademijos Architektūros ir technologijos instituto vadovė Natalie Mossin. Ji pažvelgs į JT 17 darnaus vystymo tikslų iš architektūros perspektyvos. Janas Knikkeris iš MVRDV aptars tai, kas šiais laikais svarbu įvairiose srityse – galimybę renovuoti egzistuojančius statinius, keisti urbanistines struktūras, Michaëlis Ghyootas Rotor tęsdamas forumo temą – tvarumą – gilinsis, kaip galima pakartotinai panaudoti statybines medžiagas. José ToralasPeris+Toral pristatys skirtingus būdus, kaip apgyvendinti namus ir kokios gali būti naujos statybos sistemos, analizuos strategijas, kaip spręsti socialinio ir aplinkos tvarumo keliamus iššūkius socialiniame būste. Ludovico Lombardi pasidalins informacija apie ZHA kompanijoje atliktus tvarumo ir medžiagų tyrimus, iliustruodamas juos viešojo sektoriaus ir transporto biuro sukurtais projektais. Jaunų architektų duetas Gabrielė Ubarevičiūtė ir Giedrius MamavičiusAfter Party pasidalins savo netolimos ateities įžvalgomis, pasiremdami savo darbais, aptars, kaip galima išlaikyti tvarumo pusiausvyrą skirtingo mastelio objektuose. Forumą vainikuos pranešėjų ir forumo dalyvių diskusija. Moderatorė – Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video