Top Baneris

S. Gentvilas siūlys didinti statybų užbaigimo rinkos konkurenciją

2022 rugpjūčio 23 d.
gentvilas
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerija siūlys sumažinti reikalavimus nesudėtingiems statiniams – jiems nebereikės atlikti statybos užbaigimo procedūrų, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Be to, anot jo, inicijuojamos įstatymų pataisos, kuriomis tikimasi padidinti statybų užbaigimo rinkos konkurenciją ir paslaugų kainas. 

„Maži šiltnamiai, arba maži pastatėliai reikalauja statybos užbaigimo – įstatyme ketiname sumažinti ir susiaurinti jų apimtį taip, kad nereikėtų tokiam dideliam skaičiui, kas šiuo metu yra maždaug 15 tūkst., kurie turi derinti statybų užbaigimo deklaravimą, per metus planuojame sumažinti bent trečdaliu“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė S. Gentvilas. 

Pristatydamas korupcines rizikas mažinančius Architektūros ir Statybos įstatymų pokyčius ministras sakė, kad turėtų būti daugiau privačių ekspertų, taip padidinant statybų užbaigimo paslaugų prieinamumą ir sumažinant jų  kainą.  

„Penktadienį registruojamas Statybų įstatymo projektas, kuriame išplečiame konkurenciją tarp privačių statybos ekspertų, įtraukiant ne tik viso pastato ekspertizę, bet ir dalies projekto ir statinio dalies ekspertus į šį procesą – tai turėtų pasitarnauti paslaugos prieinamumui, tiek kainai“, – sakė S. Gentvilas.

„Nuo gegužės mėnesio statybų užbaigimo deklaracijos yra perduotos privatiems ekspertams ir jiems esame davę tą pasitikėjimo mandatą, bet matome, kad nėra optimaliai veikianti rinka. Mes matome, kad statybų bumui tęsiantis ir nesustojant kainos yra aukštos, apimtys didelės“, – teigė jis.

Anot jo, didesnius nei 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatų užbaigimo procedūras kontroliuotų Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija.

Tikimasi, kad tai įteisinantys įstatymų pokyčiai bus priimti Seimo rudens sesijoje. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video