Top Baneris

S. Gentvilas: Lietuva spartins Ukrainos atstatymą, teikdama 3D virtualias miestų planavimo priemones

2023 liepos 10 d.
Ukrainos atstatymas 1
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Penktadienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas dalyvavo Vienoje vykstančioje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) tarptautinėje aukšto lygio konferencijoje klimato kaitos tema. Joje aplinkos ministras susitiko su ESBO Generaline sekretore Helga Schmid ir aptarė galimybes imtis aktyvesnių veiksmų Ukrainoje.

Dvišalio susitikimo su Ukrainos ekologijos ir gamtos išteklių ministru metu S. Gentvilas aptarė bendradarbiavimo galimybes, kaip Ukrainoje sparčiau ir efektyviau atstatyti karo nusiaubtą šalį. Lietuva baigė pirmąjį Ukrainos infrastruktūros atkūrimo projektą. Ukrainiečiams jau perduota mobilioji gyvenvietė Borodjankoje, o iki rugsėjo bus sutvarkyti darželis Irpine ir mokykla Borodjankoje.

Jie taip pat aptarė bandomąjį projektą, per kurį nuo karo nukentėjusioms Ukrainos savivaldybėms Lietuva suteiktų 3D virtualias miestų planavimo priemones.

„Planuojame tvarų ir ekologišką Ukrainos miestų atkūrimą ir atstatymą, todėl šiuo metu inicijuojame bandomąjį projektą, kurio tikslas teikti 3D virtualias miestų planavimo priemones nuo karo nukentėjusioms Ukrainos savivaldybėms. Tai yra programinė įranga, padedanti miestų planuotojams ir politikos formuotojams vaizduoti miestų teritorijas virtualioje erdvėje bei iš naujo planuoti jas moderniausiu būdu“, – sakė aplinkos ministras S. Gentvilas.

3D miestų planavimo priemonės padeda nustatyti geriausias vietas žaliosios infrastruktūros projektams, pavyzdžiui, parkams, gatvių želdiniams, lietaus sodams, žaliesiems stogams, pralaidžioms dangoms. Taip miestai gali įvertinti ir sušvelninti aplinkos poveikį klimatui.

Projektą įgyvendins Statybos sektoriaus vystymo agentūra. Šiuo metu vyksta galimų projekto rėmėjų paieškos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video