Top Baneris

Ryškiausios 2022 m. rudens/žiemos interjero tendencijos

2022 rugpjūčio 30 d.
1
Pasidalykite straipsniu

Pasiimkite puodelį arbatos ir nusiteikite nuotaikai. Ateina ruduo – šaltos, bet saulėtos dienos, jaukūs megztiniai ir žemės atspalviai. Neseniai baldų prekių ženklai, interjero dizaino žurnalai ir daugelis dekoro ekspertų apibrėžė rudens bei žiemos interjero tendencijas. Kokios jos?

Daugybė raštų

Tiesiai šviesiai pasakysime: raštai oficialiai sugrįžo. Šiemet rudens dekoravimo tendencijose matysime daug raštų, o klasika, tokia kaip tvidas ir tartanas, sugrįš su kaupu. Išskirtinių raštų aksesuarų rasite formadore.lt.

Tačiau ne tik klasika išgyvena renesansą. Šį sezoną galime tikėtis, kad interjerus puoš daug daugiau gėlių raštų. Ir ne, ne tų žavių rožinių, apie kuriuos galvojate. Kitaip nei pavasarį ir vasarą, jie bus prislopintų spalvų, tamsių smaragdų, tamsiai margų ir šiltų rūdžių tonų.

70-ųjų atgimimas

XX a. 7-ojo dešimtmečio interjero dizaino stiliaus natūralios medžiagos ir žemiški tonai 2022 m. atgyja naujam gyvenimui. Šis dekoro stilius yra atpalaiduojantis ir linksmas, primenantis laisvą dvasią ir 70-ųjų metų epochos optimizmą.

Tai eklektiškas tekstūrų ir raštų derinys, pavyzdžiui, gyvūnų raštai, kailiniai kilimėliai, aksominiai baldai, geometrinės formos ir minkšti lenkti kraštai. Visa tai galime tikėtis išvysti sugrįžtant į namus. Be to, 70-ųjų metų dekoro elementas yra biofilinis, patrauklus šiuolaikinei rinkai. Linkstama prie natūralių medžiagų, tokių kaip rotango ar kamštienos, rankų darbo keramikos. Jau nekalbant apie kambarinį augalą ar du!

Kalbant apie spalvas, 70-ųjų tendencija yra sodri ir žemiška. Šiluma sklinda iš 70-ųjų įkvėptų namų, daugiausia per jų spalvinę gamą. Žmonės į savo namus įneša 70-ųjų bruzdesio ir energijos, įtraukdami žemiškas rudas, terakotos raudonas bei oranžines spalvas ir pasirinkdami silpną apšvietimą, pavyzdžiui, kultinę grybo formos lempą.

Tamsios ir kontempliatyvios erdvės

Čia vyrauja nuošalumo nuotaika, nes namų šeimininkai mokosi atsitraukti nuo socialinių tinklų ir susikaupti, ruošiantis žiemos sezonui. Tamsios, kontempliatyvios ir izoliuotos erdvės sukuria gilaus intymumo ir introspekcijos jausmą. Požeminės, į kokoną panašios patalpos yra puikus priešnuodis užsiėmimo kultui. Tvirta bei funkcionali bunkerių ir elementarių slėptuvių architektūra įkvepia gaminių dizainą.

Formos yra neapdorotos, skulptūriškos ir brutalistinės. Dizainas – funkcionalus, elegantiškas ir rafinuotas. Nieko nereikalingo. Namų aksesuarus atnaujina dirželiai ir mazgai, matomi visiems orams tinkantys audiniai, praktiškai pritaikomi tiek patalpose, tiek lauke.

Tvarūs ir minimalūs baldai

Kalbant apie baldus ir medžiagas, svarbiausi žodžiai neabejotinai yra tvarumas ir patogumas, o minimalizmas bei natūralumas yra labai svarbūs net ir medžiagose. Neatsitiktinai 2022-ieji yra aplinkosaugos ir tvarumo suvokimo metai. Baldų ir interjero dizaino sektoriuje siūlomos ekologiškos ir tvarios medžiagos, tokios kaip stiklas, medis, akmuo, metalas. Jos – labai lengvai pritaikomos, galinčios suteikti namams charakterį ir stilių.

Taip pat madingas perdirbimas – tvari strategija, kurią taikant galima suteikti naują gyvenimą ir naują paskirtį baldams, kurie buvo pamiršti arba laikomi palėpėje ar rūsyje. Tai naujas būdas, galintis suteikti idėjų ir kūrybinių sprendimų tiek garsiems dizaineriams, tiek paprastiems žmonėms.

Gamtos įkvėpti paviršiai ir objektai

Dabar, kai daugiau laiko nei bet kada anksčiau praleidome uždarose patalpose, visi siekiame sustiprinti ryšį su gamta. Tai kartu paskatino natūralių paviršių atgimimą. Prisiminkite akmens masės, terakotos, marmuro ir travertino gaminius, kurie naudojami įvairiose srityse – nuo grindjuosčių iki vonių, baldų ir dekoratyvinių objektų. Neapdorota, porėta ir netobula šių organinių medžiagų prigimtis suteikia gilumo, sielos ir vizualinės intrigos, o kartu imituoja raminančią, atkuriamąją lauko atmosferą. Ši vilionė grįžti į gamtą taip pat paskatino susidomėjimą dideliais medžiais namuose – nuo elegantiškų juodųjų alyvmedžių iki pietinių magnolijų.

Kadangi žmonės po kelerių labai sunkių metų nori į savo gyvenimą įnešti truputį magijos, matyti, kad žemės stebuklai užima pagrindinę vietą: daiktai iš žėrinčių kristalų ir virpančio marmuro, grybų siluetai, kūriniai, kuriuose panaudotos neapdorotos natūralios medžiagos ir egzotiškos floros bei faunos motyvai. Akivaizdu, kad norisi sodraus marmuro, minkštų ir organinių medžiagų, šiltesnių tonų ir žalumos, o ne baltos spalvos sienų. Šį sezoną populiarūs bus žemės elementai, tokie kaip medis, akmuo ir molis – visa tai yra klasika ir gaivu, nes suteikia erdvei gyvybės.

2

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video