Top Baneris

Rusai Dubajuje pernai užaugino rekordinę NT sandorių vertę

2023 sausio 18 d.
nt dubajuje
Pasidalykite straipsniu

BNS

Dubajuje 2022 metais registruota nekilnojamojo turto (NT) sandorių, kurių bendra vertė viršijo 143 mlrd. JAV dolerių (132 mlrd. eurų), pranešė oficialusis Dubajaus žiniasklaidos biuras, tokį rezultatą pavadinęs dideliu pagrindinio Jungtinių Arabų Emyratų verslo centro „laimėjimu“.

Bumas nekilnojamojo turto rinkoje vyksta į šalį plūstant rusams, dalis kurių įsigijo nekilnojamojo turto populiariuose Dubajaus rajonuose Vakarams po Rusijos invazijos į Ukrainą paskelbus virtinę sankcijų.

„Dubajaus nekilnojamojo turto sandorių metinė vertė pirmą kartą viršijo 0,5 trln. dirhamų ribą“, – rašoma Dubajaus žiniasklaidos biuro paskelbtame pranešime.

„2022 metais sektoriuje buvo sudaryta sandorių, kurių bendra vertė pasiekė rekordinius 528 mlrd. dirhamų ir buvo 76,5 proc. didesnė negu 2021-aisiais.“

Nekilnojamojo turto sektoriui tenka maždaug trečdalis Dubajaus ekonomikos.

Šis sektorius nuosekliai auga nuo tada, kai buvo sušvelninti dėl COVID-19 pandemijos nustatyti apribojimai, o Dubajus savo sienas atvėrė kur kas anksčiau negu likęs pasaulis.

Didžiausi Dubajaus nekilnojamojo turto pirkėjai iš užsienio pernai buvo rusai, pranešė agentūra „Bloomberg“, remdamasi nekilnojamojo turto agentūros „Betterhomes“ duomenimis.

Pasak agentūros, 2022 metais emyrate buvo registruota daugiau kaip 86 tūkst. gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto pardavimo sandorių ir buvo viršytas 2009 metais pasiektas ankstesnis 80 tūkst. sandorių rekordas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video