Top Baneris

Ruošiamasi rekonstruoti Sąjungos aikštę Kaune (5)

2023 gruodžio 4 d.
sajungos aikste
E. Ovčarenko/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauno savivaldybė rengiasi rekonstruoti Vilijampolėje esančią Sąjungos aikštę.

Kaip BNS sakė savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė, gruodžio 14 dieną numatytas rekonstrukcijos projektinių pasiūlymų pristatymas visuomenei.

„Jeigu sulauksime visuomenės pritarimo, Sąjungos aikštę rekonstruosime dviem etapais. Pirmajame dėmesį skirsime aikštės daliai prie memorialo, kurioje ketiname įrengti terasuotas sėdėjimo vietas šlaite, vertikalius tekančio vandens fontanus. Čia numatėme ir apželdinimą. Antrajame etape tvarkysime likusią aikštės dalį – pasirūpinsime vaikų žaidimo ir sporto įrenginių aikštelėmis, apšvietimu bei kita mažąja architektūra“, – sakė ji.

Pasak R. Savickienės, kitais metais tikimasi turėti techninį projektą ir pradėti rangos darbų pirkimą – tuomet paaiškės ir rekonstrukcijos kaina.

Aikštėje, kuri pastaruoju metu yra prastos būklės ir sunykusi, sovietmečiu buvo įrengtas memorialas komjaunimui. Nacių okupacijos metu dalis dabartinės Sąjungos aikštės teritorijos priklausė žydų getui.

Po rekonstrukcijos čia planuojama įrengti erdves poilsiui bei pramogoms, formuoti želdynus.

Projekto autoriai pastebi, kad 1979 metais čia įrengtas sovietinis paminklas „labai brutaliai ignoruoja dar beveik 17 tūkstančių žmonių etninį genocidą, žmonių, kurių negalima priskirti prie komjaunuolių ar bolševikinių rezistentų“. 

Kaip nurodoma savivaldybės užsakymu parengtuose projektiniuose pasiūlymuose, šiuo metu dolomitinės plokštės aikštės teritorijoje yra suskeldėjusios, atsidengusios konstrukcijos.

Be to architektai pastebi, jog čia įrengta skirtingų stilių infrastruktūra – suoliukai bei šiukšlių dėžės, žaidimo aikštelė pritaikyta tik mažiems vaikams, dalis aplinkos – suniokota ir sunykę, šaligatviai nepatogūs ir nelygūs.

Įgyvendinant rekonstrukciją aikštėje siūloma įrengti dvi žaidimų aikšteles bei sporto erdvę, joje taip pat atsirastų komercijai skirta zona, kurioje galėtų įsikurti paviljonai, moduliniuose konteineriuose įrengtos patalpos, renginių erdvė. Aikštėje atsiras ir tualetas bei dviračių saugojimo patalpos.

Planuojama formuoti ir atsodinti liepų alėją palei vieną iš su aikšte besiribojančių gatvių.

Čia taip pat planuojama įrengti vertikalią skaldyto akmens sieną, kuria tekėtų vanduo, su žmonių vardais.

Pasak R. Savickienės, tikėtina, kad realūs darbai aikštėje galėtų prasidėti 2025 metais.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Zita

  2023-12-05, 16:43  

  Mano manymu,Vilijampoleje nera aikŝtės,kur vyktų bendruomenes ŝventes ir susibūrimai.Pavieniai suoliukai nesuburia žmonių,reiktų ,kad visi arĉiau vienų bŭtų.

 • Gintaras Narauskas

  2023-12-05, 9:24  

  Augau šiame rajone. Prisimenu kaip buldozeriais stumdė neiškastus kapus. Niekada ten nebus tvarkos. Mano pasiūlymas : Užversti žemėmis iškastas tranšėjas kalne ir palikti žalią – tvarkingą kalvelę.

 • Ša ramiai

  2023-12-04, 17:58  

  Darykit viską naujai ir nekrepkit dėmesio į neprotes ir nepročius. Tą visą rajona reikia nugriaut ir pastatyt naują modernų. O kaulų yra visur po mumis. Milijonus metų žmonės gyveno ir laidota buvo visur. O tame kalne jau nieko neliko.

 • Romas

  2023-12-04, 16:27  

  Kapinių vietoje tikrai neetiška nei vaikų žaidimų aikštelės, nei prekybos paviljonai ar tualetai. Siena su žmonių, palaidotų šioje vietoje, pavardėmis geras sumanymas, bet vargu ar įgyvendinamas, nes tikrai visų pavardžių jau neatkurs.

 • Raimis

  2023-12-04, 15:21  

  Ten buvo kapinės. Visas kalnelis buvo kapai. Apie 1972m.sovietmečiu jas nakino. Mėtėsi žmonių kaulai. Na ant kalnelio daryti vaikų aikšteles ant kapinių žemės kažkaip neetiška. Apačioj taip sutinku.

Rekomenduojami video