Top Baneris

Rumšiškėse atidaromas Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymų centras

2016 spalio 23 d.
Aristavėlės dvaras
Aristavėlės dvaras
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse visuomenei, kultūros, medinio paveldo specialistų bendruomenei netrukus atvers atstatytų XVIII amžiaus Aristavėlės dvaro rūmų duris. Naujojoje erdvėje bus įrengtos ekspozicijos, atspindinčios dvaro buities kultūros fragmentus, čia taip pat veiks Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymų centras, skirtas įvairioms tyrimo ir švietimo programoms vykdyti.

Renginio dalyviai turės progą susipažinti su Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymų centro veikla, Aristavėlės dvaro rūmų tvarkybos iššūkiais ir sprendimais, kuriuos aptars muziejaus architektas Ruslanas Aranauskas. Muziejininkai Vingaudas Baltrušaitis ir Ina Dringelytė pristatys muziejaus fonduose saugomas dvaro baldų bei tekstilės kolekcijas.

Renginio metu skirtas laikas diskusijai ir spaudos konferencijai suteiks progą dar kartą aptarti lūkesčius ir planus, siejamus su muziejuje naujai atgimusiais Aristavėlės dvaro rūmais.

Renginys vyks spalio 27 dieną.

Programa:

12.30 val. Renginio dalyvių registracija.
13.00 val. Sveikinimo žodis (V. Reipaitė).
13.15 val. Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymo centro atidarymas ir apžiūra (dr. R. Bertašiūtė, R.Valantis).
13.40 val. Dvaro rūmų atstatymo iššūkiai ir sprendimai (R. Aranauskas).
14.00 val. Dvaro baldų, tekstilės iš muziejaus fondų pristatymas (V.Baltrušaitis, I. Dringelytė).
14.30 val. Apvalaus stalo diskusija, spaudos konferencija.
15.00 val. Muzikinė programa. Neformalus bendravimas prie kavos puodelio.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video