Top Baneris

ROCKWOOL akmens vata organiškai įsilieja į medinę statybą

2023 vasario 10 d.
fabrice villard yK9XeJsyiqo unsplash
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Akmens vatos ir medienos suderinamumas – akivaizdus: abiem atvejais naudojamos natūralios žaliavos, kurių ištekliai labai gausūs, praktiškai neriboti. Didžiąją akmens vatos masės dalį (97 proc.) sudaro uolienos (bazaltas, diabazas, gabras) ir antrinės perdirbamos žaliavos, o likusią – rišamosios medžiagos. Akmens vata dera su mediena, papildo ar gerina jos eksploatacines savybes. Be to, kaip ir medis, ji yra ilgaamžė – tyrimais įrodyta, kad daugiau nei 55 metus eksploatacijoje buvusių akmens vatos gaminių termoizoliacinės savybės nepakito.

Akmens vatos savybės 

ROCKWOOL akmens vatos gaminiai ne tik pasižymi puikiomis šilumos ir garso izoliacinėmis savybėmis, bet ir yra nedegūs. Akmens vata nesensta, nesusitraukia ir tarpus užpildo be plyšių, galinčių būti šilumos nuostolių priežastimi. ROCKWOOL akmens vatos pluošto struktūra užtikrina gerą vandens garų laidumą, tad naudojant šią medžiagą išorinėse konstrukcijose išvengiama drėgmės kaupimosi pastatuose, sumažėja pelėsių ir grybelių augimo rizika, sukuriamas sveikas, malonus patalpų mikroklimatas.

Akmens vata paprastai ir lengvai montuojama. Minkštos ir elastingos struktūros akmens vata prisitaiko prie medinio karkaso elementų, idealiai priglunda prie šiltinimo paviršių, visiškai užpildo tarpus ir ertmes, o kas svarbiausia – net kintant medžio matmenims, juda kartu, todėl tarpai atitvare neatsiranda. Atitvaros su akmens vatos šiltinamuoju sluoksniu pasižymi didesne inercija, žymiai lėčiau reaguoja į temperatūrų pokyčius. Šiais laikais, kai vis aktualesnė tampa pastatų perkaitimo problema vasarą, tai irgi aktualu. 

CONLIT 150 akmens vata keičia degumo klasę

Aktuali medinės statybos problema – gaisrinė sauga ir degumas. Statybinės medienos produktai ir medžiagos priskiriamos D-s2, d0 degumo klasei, o jų atsparumas ugniai priklauso nuo paviršiaus anglėjimo greičio, kuris yra 0,55–1,0 mm/min. Labai pavojinga, kad degimo metu dėl anglėjimo mažėja laikančiųjų konstrukcijų galia, nes mažėja jų skerspjūvio plotas.

Padengus laikančiųjų medinių konstrukcijų paviršių nedegių medžiagų sistema ROCKWOOL CONLIT 150 galima žymiai pagerinti šių medinių elementų degumo klasę. Nedegi akmens vata priskiriama saugiausiai A1 degumo klasei, tad efektyviai didina medienos priešgaisrines savybes.

CONLIT 150

Parinkus net minimalų 20 mm ROCKWOOL CONLIT 150 sistemos storį medinių konstrukcijų degumo klasė pagerėja iki B-s1, d0. Be to, tokia priešgaisrinė danga nesensta ir nekeičia savybių, todėl nereikalauja jokios papildomos priežiūros eksploatacijos metu.

Laiko patikrinta SUPERROCK izoliacija

Mediena pasižymi geromis izoliacinėmis savybėmis, bet siekiant aukšto energinio efektyvumo to nepakanka, tad būtina naudoti papildomus izoliacinius sluoksnius.

SUPERROCK yra vienas populiariausių ir universaliausių ROCKWOOL gaminių, pasižymintis geromis izoliacinėmis savybėmis, plačiai ir daug metų naudojamas. Tai optimalus ir itin universalus sprendimas, kai norima pasiekti atitinkamą kainos ir kokybės santykį.

superrpck

Šios plokštės yra naudojamos įvairių lengvų karkasinio tipo konstrukcijų, kurių neveikia apkrova, šilumos ir garso izoliacijai: karkasinėse sienose ir pertvarose, palėpėse ir šlaitiniuose stoguose, perdangose tarp aukštų ar grindyse. SUPERROCK pasižymi aukštu izoliavimo efektyvumu, užtikrina žymiai aukštesnį medinio pastato priešgaisrinį saugumą, didesnį patalpos akustinį komfortą. Akmens vatos plokštės dėl akytos struktūros bei didesnio tankio pasižymi gera garso izoliacija, nes ROCKWOOL plokščių garso sugerties koeficientas yra 0,75–1,0, t. y., jos priskiriamos aukščiausiai A garso sugerties klasei.

VENTIROCK SUPER – vėdinamų išorinių sienų šiltinimui

Nedidelio storio VENTIROCK SUPER plokštės naudojamos kaip vėjo izoliacija prieš pagrindinę šilumos izoliaciją. VENTIROCK SUPER gali būti ir dvitankės struktūros (nuo 80 mm storio) – plokštės sudarytos iš dviejų sluoksnių. Kietoji išorinė pusė veikia kaip priešvėjinė izoliacija, o vidinis minkštesnis sluoksnis, dedamas prie esamos sienos paviršiaus, gerai prisitaiko prie nelygumų. Plokštės pasižymi puikiomis šiluminės izoliacijos savybėmis, yra nedegios, puikiai izoliuoja ir garsą (garso sugerties koeficientas – 0,95). Dėl didelio tankio šios plokštės yra tvirtos, lengvai montuojamos. 

VENTIRock 1

Karkasinių medinių pastatų išorės sienos konstrukcijai itin svarbus „kvėpavimas“. Todėl būtina tinkamai įrengti tokius skirtingas funkcijas atliekančius sluoksnius: priešvėjinę izoliaciją, šilumos izoliaciją, garų izoliaciją. Vėjo izoliacija montuojama išorinėje sienos dalyje ir skirta apsaugoti laidžias orui šilumos izoliacines medžiagas nuo vėjo poveikio, garų izoliacija visada montuojama vidinėje sienos dalyje ir skirta apsaugoti šilumos izoliacines medžiagas nuo patalpų viduje susidariusių garų prasiskverbimo į šilumą izoliuojantį sluoksnį. Specialioms priešvėjinėms ar dvitankėms akmens vatos plokštėms būdingas geras laidumas vandens garams ir kartu puiki šiluminė izoliacija.

Daugiau apie medinę statybą ir akmens vatą – vebinare 49:50–01:12:30 min.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video