Top Baneris

„Rinktinės NT“ tirs galimybes perkelti virš nuotekų vamzdyno augantį kaštoną

2023 birželio 2 d.
6468c553ecf8520230520lbal38751
Pasidalykite straipsniu

Bendrovė „Rinktinės NT“, tęsianti darbus Ceikinių g. 2 sklype, kur gegužę buvo nupjautas sveikas šimtametis ąžuolas, atliks papildomus arboristinius tyrimus, kad nustatytų, ar galimas kaštono, augančio virš remontuotino nuotekų vamzdyno, perkėlimas. Apie šį savo ketinimą bendrovė raštu informavo Vilniaus miesto savivaldybę, taip pat kviečia jų ekspertus dalyvauti tyrimo procese, teigiama pranešime spaudai. 

Kaštono klausimas aktualus dėl planuojamų komunikacijų infrastruktūros remonto darbų. Esant tokioms aplinkybėms teisiškai papildomi leidimai medžio šalinimui nėra reikalingi, teigia „Rinktinės NT“. 

Įmonė teigia prašanti suspenduoti gegužės 19 d. pranešimą savivaldybei, kuriuo buvo suplanuota kaštoną šalinti. „Arboristų išvados dėl kaštono perkėlimo yra būtinos, nes anksčiau tokie tyrimai nebuvo atlikti. Jiems sutarus, kad perkelto kaštono tikimybė išgyventi yra labai didelė – kreipsimės į tą pačią JAV bendrovę dėl medžio perkėlimo projekto parengimo. Mūsų preliminariomis žiniomis, tokios brandos medžio perkėlimo pasiruošimui ir pačiam perkėlimui reikėtų bent 9–18 mėnesių“, – rašo įmonė.

Primenama, kad bendrovei „Rinktinės NT“ sostinės savivaldybė skyrė 141 tūkst. eurų baudą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video